Активісти з Тернопільщини застерігають від провокацій, прокуратура все заперечує (Оновлене)

СамооборІз метою дискредитації організації, кримінального переслідування та «ізоляції» активістів проти Самооборони Майдану Тернопільщини незабаром можуть чинити провокації.

Заяву із такою інформацією поширив Комендант Самооборони Майдану Тернопільщини Іван Ковалик сьогодні, 17 лютого. Мовляв, дані про таке активісти отримали за інсайдерською інформацією.

Читайте також. Як Самооборона у Тернополі принтер міліціонерам дарувала (Фото)

Подаємо повний текст звернення, оприлюднений Самообороною:

“Прокурору Тернопільської області Гулкевичу Ю.Д.

Т. в. о. начальника Управління МВСУ в Тернопільській області Богомолу О.М.

Відкрите звернення

Із джерел близьких до правоохоронних органів стало відомо, що 16.02.2015 року в приміщені обласної прокуратури відбулася зустріч за участі одного з заступників обласного прокурора та окремих керівників обласної міліції. На зустрічі обговорювали питання організації провокацій проти представників Самооборони Майдану Тернопільщини, з метою дискредитації організації, кримінального переслідування та «ізоляції» її активістів.

Читайте також. «Будь-яку проблему, можна вирішити у законний спосіб» – позиція прокуратури Тернопілля

Можливо, така неадекватна реакція вказаних посадових осіб спричинена непримиренною позицією Самооборони щодо виявлених фактів бездіяльності або неналежного виконання своїх службових обов’язків представниками правоохоронних органів Тернопільщини.

У зв’язку з цим просимо прокуратуру Тернопільської області та управління МВСУ в Тернопільській області спростувати інсайдерську інформацію та дати публічне роз’яснення щодо ГО Самооборони Майдану Тернопільщини та її активістів.

Комендант Самооборони Майдану Тернопільщини Іван Ковалик”.

До речі, подібне звернення, але до Генпрокурора В.М.Шокіна надіслали сьогодні заступник Голови ГО «ВО «Автомайдан» Хаджинов С.В. і голова Тернопільського осередку ГО «ВО «Автомайдан» Василів І.В.

Отже, чекаємо офіційну відповідь від правоохоронців…

Софія Левицька

Відповідь від обласної прокуратури не забарилася. Прокуратура не контролює діяльність громадських організацій. Інформація, викладена у відкритому зверненні про нібито їх дискредитацію, – не відповідає дійсності, кажуть у прес-службі прокуратури Тернопільської області. Цитуємо: “В Інтернеті опублікували відкрите звернення до прокурора Тернопільської області та в. о. началька обласної міліції, у якому керівник громадської організації оприлюднив інформацію про нібито підготовку правоохоронними органами провокацій з метою дискредитації очолюваної ним громадської організації та її активістів.

Повідомляємо, щопрокуратура Тернопільської області не здійснює нагляду чи контролю за діяльністю представників Самооборони Майдану Тернопільщини чи будь-якими іншими громадськими організаціями чи активістами, а лише виконує свої функції, передбачені Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру».

Будь-яких нарад, де розглядали б питання втручання в діяльність громадських організацій у приміщенні прокуратури Тернопільської області не проводили…”