Сайт ламали півтори години – з’явились подробиці хакерської атаки на ресурс РНБО України

хакер абстрактноДоступ до ресурсу Інформаційно-аналітичного центру РНБО України його модератори втратили сьогодні опів на восьму ранку.

Як вони заявили, вже о 9 годині на сайті з’явилось фейкове повідомлення про начебто планованитерміновий брифінг про збитий на Донбасі 17 липня 2014 року “Боїнг”.

«Сьогодні, 30 вересня 2016 року, сайт Громадської організації «Інформаційно-аналітичний центр національної безпеки України» – mediarnbo.org було зламано поки що невідомою групою хакерів. О 09:01 на сайті з’явилася фейкова новина про немовби проведення сьогодні, 30 вересня, термінового брифінгу речника МОУ Андрія Лисенка. Попереджуємо, що ця інформація не відповідає дійсності», – сказав “Укрінформу” заступник керівника ГО «Інформаційно-аналітичний центр національної безпеки України», модератор сайту mediarnbo.org  Андрій Кісельов.

Він зазначив, що доступу до адмінресурсу сайту mediarnbo.org у команди Центру не має сьогодні від 07:30 ранку.

Читайте також: На сайт підрозділу РНБО України напали хакери (Скрін)

Зокрема, у поширеній на зламаному сайті фейкові інформації зазначалося, що під час брифінгу, який має дати речник МОУ Андрія Лисенко, будуть представлені дані засобів об'єктивного контролю і оприлюднені записи переговорів українського диспетчера з екіпажем малайзійського літака Боїнг-777 рейсу МН-17, збитого в небі 17 липня 2014 року «на південному сході України».

Крім цього, у фейковому повідомленні йшлося про те, що на брифінгу будуть представлені дані про дислокацію українських ЗРК ППО «Бук», які перебували в той момент у районі катастрофи, а також про витрати ними ракетного озброєння, класу «земля-повітря».

«Просимо до окремого нашого офіційного повідомлення ВСІ новини сайту mediarnbo.org  вважати фейковими та жодним чином не реагувати на них. Провокацію із сайтом Центру вважаємо гідною оцінкою нашого скромного вкладу у війні з російським агресором за територіальну цілісність та свободу нашої держави», - підкреслив модератор сайту mediarnbo.org  Андрій Кісельов.

Станом на 13 год 45 хв 30 вересня ресурс ІАЦ РНБО України не працював.