Саакашвілі у суді Тбілісі українською мовою просив втручання Офісу Генпрокурора України (Відео)

Фото – скріншот з відео

Третій президент Грузії і громадянин України Михаїл Саакашвілі сподівається, що українська правоохоронна система зреагує на ставлення до нього грузинських правоохоронців під час утримання в СІЗО за незаконний перетин кордону Грузії.

Про це Саакашвілі заявив українською мовою в ході засідання грузинського суду 13 січня у Тбілісі.

Міхеіл Саакашвілі заявив у суді, що в СІЗО до нього застосовували тортури і на це має зреагувати Офіс Генпрокурора України.

Саакашвілі звернувся до своїх прихильників в Україні з закликом ініціювати відповідне звернення до українського генпрокурора. Відео цього звернення опубліковане на сторінці Саакашвілі у Фейсбук.

"Я хочу звернутись до наших українських друзів. Я очікую, що ви будете звертатись до Генеральної прокуратури України, і вони почнуть розглядати той факт, що проти мене застосовувались тортури і нелюдське ставлення. І це є екстериторіальна юрисдикція України, бо це стосується громадянина України. Я дуже очікую, що ви на це будете реагувати", - сказав Саакашвілі.

Нагадаємо, на початку жовтня 2021 року Саакашвілі нелегально покинув Україну і кораблем та трейлером з молокопродуктами приїхав у Грузію. Там його затримали як заочно засудженого в 2018 році до 6-ти років ув'язнення за побиття депутата Валерія Гелашвілі у 2005 році. Саакашвілі назвав це політичним переслідуванням і оголосив голодування у СІЗО, що тривало 50 днів.