Саакашвілі розповів, чому вбили Нємцова

imagesРосійського опозиціонера Бориса Нємцова вбили саме зараз, тому що Росія реально застряє в Україні. Про це в ефірі «Шустер. Live» на телеканалі «112 Україна» заявив колишній президент Грузії, голова Консультативної ради міжнародних реформ при президентові України Міхеїл Саакашвілі.

«Чому зараз? Тому що реально Росія застряє в Україні. Реальний героїчний опір героїчних українських солдатів, не просто солдатів, всього українського суспільства. Це не війна Путіна з Порошенком або з урядом України. Це війна з українським народом, війна з усім суспільством, волонтерами, шкільними вчителями з маленькими хлопцями. Він не може зупинитися, його занесло», – сказав він.

За словами Саакашвілі, ідея президента Росії Володимира Путіна в тому, що створити навколо Росії ще гіршу ситуацію, ніж всередині держави.

«Він не може відійти, і це війна не просто з Україною, це війна за ідею. У чому ідея? Якщо Україні вдасться просунутися хоч трохи в бік некорумпованого, порядного нормального демократичного суспільства, де люди будуть почуватися гідно і будуть впевнені у своєму майбутньому, то у Путіна немає короткострокової перспективи. Йому дуже важливо, що та Росія, яку він спаплюжив, і щоб навколо все було ще гірше», – зазначив екс-президент Грузії.

«Нємцов весь час говорив про Путіна, про корупцію Путіна, про його оточення, про те, що там у владі відбувалося. Він всю цю схему виклав. На його доповіді посилалися. Це по-перше. І по-друге, він був небезпечним, тому що він мав досвід управління – хоч якийсь але досвід управління в 90-х роках», – додав він.

Нагадаємо, що Борис Нємцов був убитий чотирма пострілами в спину, за офіційною версією, на Великому Москворічному мості в столиці Росії, неподалік від Кремля. Це сталося увечері 27 лютого.