“Ризики занадто високі”, – Маломуж про можливість вступу військ Білорусі у війну проти України (Відео)

Микола Маломуж. Фото – fakty.ua

Самопроголошений очільник Білорусі буде останнього опиратись тиску Кремля щодо вступу білоруської армії у війну Росії проти України. Лукашенко знає, що це надто високий ризик, бо білоруські військові не хочуть і зможуть воювати проти України.

Про це генерал армії України і колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж заявив в ефірі телеканалу “Еспресо“.

"Лукашенко опирається на КДБ, спецназ та головне управління розвідки - це тільки невеличка частина військових Білорусі. Більша частина - 80 тисяч армії - вона принципово не хоче воювати з Україною. Це наші стовідсоткові дані щодо середнього  і нижчого офіцерського складу та безпосередньо солдатів", - сказав Маломуж.

Український генерал відзначив, що спроба повного залучення Білорусі до війни проти України може призвести радше до повалення режиму Лукашенка, аніж до вторгнення білоруських військ в Україну.

"В них немає мотивацій іти воювати в Україні, бо невідомо що захищати, чому нападати. Тож ця ситуація може стати початком кінця режиму Лукашенка передовсім через внутрішній військовий спротив, а  також і політичний. Адже ті, хто підіймався в період виборів та самопроголошення Лукашенка, нікуди не поділись. Навпаки - білоруси стали ще більш озлобленими стосовно нього. Тож у цій ситуації Лукашенко не вступатиме у війну, бо для нього ризики занадто високі", - наголосив Маломуж.