Рис допоможе впоратися з безсонням, – вчені

ris_600x385Японські дослідники стверджують: люди, які страждають від безсоння, мають включати в свій щоденний раціон велику кількість рису.

Вчені з Kanazawa Medical University встановили, що регулярне вживання рису – відмінний засіб лікування безсоння. В ході дослідження, в якому взяли участь понад 2 000 осіб, що мають проблеми зі сном, був виявлений прямий зв’язок між рисом і нічним відпочинком. Чим більше рису містилося в раціоні людей, тим більш високу якість сну вони отримували. При зменшенні кількості рису добровольці скаржилися на погіршення якості сну.

Коли дослідники спробували знайти такий же зв’язок між кількістю хліба і локшини в раціоні добровольців і якістю сну, то їм цього не вдалося. Отже, не всі продукти, що містять велику кількість вуглеводів, допомагають в лікуванні безсоння. Хоча самі автори дослідження не впевнені, що допомагає саме рис, вони припустили, що вся справа в його високому глікемічному індексі – одному з основних показників травлення людини.

Читайте також. Сім годин – найкраща тривалість сну, – вчені

Цей показник свідчить про швидкість розщеплення вуглеводів у організмі та їх перетворенню на цукор, що надходить у кров і забезпечує нас енергією. Продукти з високим глікемічним індексом підвищують рівень білка триптофану, який використовується організмом для виробництва серотоніну – гормону, що сприяє сну. У хліба і локшини низький глікемічний індекс, і в цьому може критися причина того, чому вони не допомагають при безсонні.

Джерело: medikforum.ru