Ринок праці потребує робітників: торік збільшували держзамовлення – Табачник

Фото - vpu21.if.ua
Фото – vpu21.if.ua

Під час формування держзамовлення у 2013 році збільшено кількість затребуваних професій: для промисловості майже на 1 тис осіб, для будівництва – майже на 2,5 тис осіб і майже на 1200 для легкої промисловості. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник на прес-конференції «Підсумки розвитку освіти і науки у 2013 році».

Типові правила прийому до професійно-технічних навчальних закладів у 2013-му були розроблені з урахуванням реалій сучасності, ступеневості професійно-технічної освіти, можливостей навчання за різними формами, видами професійної підготовки. У минулому році Міністерство розпочало роботу над проектом нового Закону України «Про професійне навчання».«Зараз ми системно працюємо разом з роботодавцями над впровадженням Національної рамки кваліфікацій», – підкреслив Дмитро Табачник.

Читайте також. Українці менше їдуть працювати за кордон

Також у минулому році Міністерство освіти і науки створило нову Методику розроблення Державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних робітничих професій. За словами Міністра, успішним виявився експеримент з надання ПТНЗ державного замовлення на підготовку молодших спеціалістів, який піднімає якість і змагальність у навчанні учнів професійно-технічних навчальних закладів. У минулому році майже 5,5 тис. випускників ПТНЗ отримали атестат про середню освіти, і робітничу професію, і диплом молодшого спеціаліста з робітничої професії, що є логічним продовженням професійної освіти висококваліфікованих робітничих кадрів для підготовки керівника середньої ланки.

Читайте також. Усе про ринок праці у Тернополі – у Консультаційному центрі для школярів

Як зазначив Міністр Дмитро Табачник, у 2013 році освітні послуги в Україні надавали майже 1000 професійно-технічних навчальних закладів, у яких навчались 388,3 тис. осіб.