Ринок праці: на Тернопіллі за 6 місяців створили 7591 нове робоче місце (Фото)

біржа-nПитання стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць обговорили конференц-залі Будинку праці в Тернополі соціальні партнери служби зайнятості.

У зустрічі взяли участь представники департаментів соцзахисту населення та економічного розвитку обладміністрації, податкової інспекції, Пенсійного фонду, інспекції праці, роботодавців.

Читайте також. Найпопулярніші види підприємництва – торгівля, надання послуг, сільське господарство (Фото)

– Закон «Про зайнятість населення» передбачає щомісячну компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованого за направленням служби зайнятості на нове робоче місце безробітного за місяць, за який такий внесок сплачений, – повідомила перший заступник директора обласного центру зайнятості Олександра Островська. – Право на компенсацію мають роботодавці, які працевлаштовують на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості безробітних із таких категорій громадян, які потребують додаткових гарантій на ринку праці.

Читайте також. Аби не потрапити у “тенета” торговців людьми, – поради фахівців

Компенсацію виплачують протягом одного року з дня працевлаштування безробітного, тобто роботодавці, які збільшують штат працівників, працевлаштовують безробітних на нові робочі місця за направленням центру зайнятості, мають право на компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Компенсацію не виплачують у разі, коли роботодавець має заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушили справу про банкрутство.

Читайте також. Тернопіль: на “біржу” безробітний має приходити раз на місяць, якщо немає причин для відкладення візиту

Цілий рік економити на внесках можуть і суб'єкти малого підприємництва, які братимуть на роботу не менше ніж на два роки безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

Олександра Островська також повідомила про те, що у центрах зайнятості проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед безробітних щодо легальної зайнятості, орієнтації їх на підприємницьку діяльність. Організовується професійне навчання за професіями для самозайнятості. Безробітні мають можливість одноразово отримати допомогу з безробіття для організації підприємницької діяльності і відкрити власну справу, а відтак створити нові робочі місця не лише для себе, а й для своєї родини, інших громадян.

Читайте також. Безробітних у Тернополі – все більше й більше

Таким чином, з шукача роботи стати роботодавцем. Вони зайняті в сфері народних художніх промислів, послуг, торгівлі, сільському господарстві, садівництві тощо. З початку року 205 безробітних отримали згадану допомогу.

- Упродовж січня-червня 2014-го в області було створено 7591 нове робоче місце, - так почав свій виступ заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА-начальник управління моніторингу та організаційної роботи Олег Воронка.

Читайте також. Монастирищина: більше половини безробітних – жителі села

Основною проблемою сучасного ринку праці в області, як і в Україні залишається нестача якісних робочих місць з гідними умовами праці та її оплати. Частка вакансій з мінімальною заробітною платою у першому півріччі 2014-го склала 11,4% (в аналогічному періоді 2013 року – 29,3%), із заробітною платою, що є вищою від мінімального розміру, але нижчою від середньої зарплати по області – 81,8% (65,7%). Залишається незначною частка вакансій із заробітною платою вищою від середньої зарплати по області 6,8 відсотка (5%).

Олег Воронка розповів, що у січні-червні цього року органи праці на місцях провели 371 обстеження підприємств щодо легальної зайнятості. Завдяки перевіркам вдалося легалізувати 80 робочих місць.