ДТП з отрутохімікатами спричинила екологічну проблему: без води залишилось найбільше місто Київщини (Відео)

Бус, що віз вкрадені хімікати
Бус, що віз вкрадені хімікати

Внаслідок ДТП 9 червня на Вінничині згорів і упав у річку мікроавтобус із хімікатами – у річку Рось потрапили небезпечні речовини, що почали поширюватись вниз за течією. Через небезпеку отруєння городян міська влада Білої Церкви – найбільшого за кількістю населення міста Київщини – зупинила централізоване постачання води у населений пункт.

Як повідомляє ГУ Нацполіції у Вінницькій області, у ДТП в Збаржівці на Вінничині вранці 9 червня потрапив мікроавтобус без номерів, що віз хімікати, вкрадені у аграріїв.

За фактом ДТП і крадіжки правоохоронці почали кілька кримінальних проваджень, проводячи слідчі дії з мікроавтобусом, який підняли з дна притоки річки Рось.

ф2

Тим часом екологи взяли зразки води, щоб з’ясувати, наскільки небезпечною є екологічна ситуація.

У Білоцерківській РДА 9 червня повідомляли, що у водоймі, куди впав мікроавтобус із тонною інсектицидів, загинула риба. Тому у притоці Росі та річці в районі Білої Церкви фахівці заборонили поїти худобу, ловити рибу, купатись.

Кореспондент 5 каналу з місця події повідомляє, що на місці ДТП біля водойми сьогодні вранці вже стоїть нестерпний сморід, спричинений дією хімікатів у воді.

ф3

Екологи бояться, що забруднення може поширитись водами Росі на кілька областей України.

У самому ж селі Збаржівка на Вінничині, де сталась екологічно небезпечна кримінальна ДТП, худобу на випас ще вчора ввечері перевели на інше пасовисько вище за течією.

Більше про Білу Церкву без води – у відео 5 каналу