Рятувальники розраховують сьогодні погасити пожежу на сміттєзвалищі під Львовом

1464991579-4014Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін заявив про намір сьогодні завершити процес гасіння пожежі на сміттєзвалищі під Львовом.

Про це він заявив під час наради з президентом України Петром Порошенком, заступником міністра екології та природних ресурсів Віктором Вакарашем та головою Державної екологічної інспекції України Андрієм Заїкою щодо ситуації на території сміттєзвалища під Львовом, передає УНІАН.

За словами Чечоткіна, до гасіння пожежі окрім наземних бригад було задіяно авіацію.

Читайте також: Пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі *гасять 2 літаки АН-32П 

Вдалося зменшити площу горіння з 5 тис. кв м до 900.

«Якщо всі заходи будуть і надалі вживатися, то ми плануємо сьогодні завершити гасіння пожежі”, – сказав Чечоткін.

Нагадаємо, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі спалахнула масштабна пожежа. Після завершення гасіння під час збору пожежно-технічного обладнання стався зсув сміття, під який потрапили троє рятувальників та еколог львівського комунального підприємства “Збиранка”.

31 травня трьох рятувальників знайшли мертвими. Тіло комунальника досі не знайшли. Пошукові роботи призупинено через загрозу виникнення зсуву. Відкрито провадження за ч. 2 ст. 272 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою). 3 червня УСБУ у Львівській області також відкрило кримінальне провадження за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість) за фактом пожежі на полігоні поблизу Львова.

Підставою для відкриття провадження стала заява громадського активіста, який просив розслідувати передумови виникнення пожежі на сміттєзвалищі, до яких, за його інформацією, можуть бути причетні місцеві посадовці. Грибовицьке сміттєзвалище функціонує понад 55 років.