Три фракції ВР поставили вимоги Зеленському: “Жодних компромісів” (Документ, Відео)

ф2В ході “нормандської зустрічі” в Парижі 9 грудня Президент України має виходити виключно з інтересів України і не йти на жодні поступки Путіну у питанні звільнення окупованих Росією українських територій і територіальної цілісності України.

Про такі вимоги до Володимира Зеленського йдеться у спільній заяві трьох парламентських фракцій, яку представники “Європейської солідарності”, “Голосу” і “Батьківщини” оголосили з трибуни Верховної ради України 3 грудня.

Заява містить 5 пунктів – “червоних ліній”, – дотримання яких фракції вимагають від Володимира Зеленського під час переговорів в “нормандському форматі”. Порушення цих основоположних принципів, заявляють політичні сили, “завдасть непоправної шкоди національним інтересам України”.

"Жодних компромісів" зі сторони України, йдеться в заяві, не може бути щодо питання унітарності України і її курсу на ЄС і НАТО, а також щодо позовів України проти Росії у міжнародних судах. Крім того, Україна не може поступитись Кремлю у питанні повернення окупованого РФ Криму, а в питанні Донбасу Україна на перегорах з Путіним має наполягати на виведенні російських військ і деокупації, а вже потім можна буде говорити про вибори на звільненому українському Донбасі.

Текст заяви, яку представники трьох політичних сил зачитали з трибуни ВР, опублікований, зокрема, на сторінці п'ятого Президента України народного депутата Петра Порошенка у Фейсбук. Відео заяви - 5 канал

ф1