“Русские не сдаются”, – відповів командир корвета “Тернопіль” на пропозицію здатися командувача ЧФ РФ

imagesЕкіпаж корвета ВМС України “Тернопіль” відмовився здаватися російським військовим згідно з ультиматумом, особисто поставленим командуючим ЧФ РФ віце-адміралом Олександром Вітком.

Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук, координатор групи “Інформаційний Опір” .

“Ультиматум екіпажу корабля з вимогою негайно здаватися російським військам ставив особисто командуючий ЧФ РФ віце-адмірал Олександр Вітко. На що командир корвета ВМС України “Тернопіль” капітан 3 рангу Максим Ємельяненко йому відповів “Русские не сдаются!”, – відзначається в повідомленні.

Згідно з інформацією, здивований російський адмірал перепитав, чи є Ємельяненко росіянином. Український командир підтвердив, що хоча у нього і українське прізвище, за національністю він є росіянином. Втім, як і частина екіпажа українського корабля. Проте, оскільки він складав присягу на вірність народу України, то зраджувати її, як і його підлеглі, не має наміру.

“Декілька осіб нам підтвердили: після слів Ємельяненка командуючий ЧФ РФ кинув своїм підлеглим зі свити: “Вчіться, як потрібно служити за честь і совість!”, – пише “Інформаційний Опір”.

Нагадаємо, у вівторок у Міноборони України повідомили, що жодна військова частина, жоден гарнізон або корабель Збройних сил України не виконав ультиматум російських військових здати зброю і присягнути так званому “уряду Криму” або залишити місце дислокації.

Не зафіксовано також випадків дезертирства українських військових в Криму, окрім факту зради колишнього командувача ВМС ЗС України Дениса Березовського. Пропозиції, що надходять від різних “представників влади Криму” щодо приєднання до неіснуючих “збройних сил автономії”, українськими військовослужбовцями навіть не розглядаються.

Водночас, відзначалося, що РФ продовжує поширювати через ЗМІ і інтернет неправдиву інформацію про “перехід військових частин ЗС України, що дислокуються на території АР Крим, на бік “кримського уряду”, намагаючись у такий спосіб виправдати свої протиправні дії на території суверенної держави.

Джерело: Укрінформ