Друга область України переходить до червоної зони небезпеки поширення Covid-19 (Мапа)

Від 24 січня в червоній зоні небезпеки поширення коронавірусу перебуває Івано-Франківська область. Із 27 січня до неї доєднується ще одна область України – Рівненська.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Як ідеться в повідомленні, рішення віднести Рівненщину до червоної зони епіднебезпеки сьогодні прийняла Державна комісія з питань техногенно-екологічної небезпеки. Причиною стало стрімке зростання на Рівненщині показників Covid-19, які перевищили встановлені МОЗ показники помаранчевої зони епіднебезпеки.

"З 27 січня в Рівненській області почне діяти червоний рівень епіднебезпеки. На сьогодні в регіоні три дні поспіль перевищені коефіцієнт виявлення випадків інфікування та динаміка госпіталізацій. Таким чином, вже дві області, Івано-Франківська та Рівненська, перейшли на червоний рівень", - йдеться в повідомленні МОЗ.

У Мінохоронздоров'я нагадали, що червоний рівень небезпеки поширення Covid-19 передбачає запровадженян додаткових заходів епідемічної безпеки:

  • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,
  • робота закладів освіти, крім дитячих садків і початкових класів шкіл,
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
  • робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

"Важливо, що вказані обмеження не діятимуть, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) повністю імунізовані та мають зелений COVID-сертифікат або чинний негативний результат тестування на COVID-19 (ПЛР або тест на антиген), або сертифікат про одужання від коронавірусної хвороби. Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил", - наголосили в МОЗ. 

У відомстві додали, що місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил у регіоні. 

Читайте також: Добовий приріст Covid-19 в Україні підбирається до 20-ти тисяч