Смертність від Covid-19 за час пандемії може бути в рази вищою за офіційні дані – вчені

Смертність від Covid-19 у світі може бути у понад 2 рази вищою за офіційні дані статистики через невраховані летальні випадки Covid-19 на початку пандемії. 

Про це з посиланням на результати досліджень Інституту показників і оцінки здоров’я при  повідомляє CNN, передає “Укрінформ“.

За офіційними даними, пандемія коронавірусу у світі забрала понад 3 мільйони життів. Проте, згідно з висновками Інституту при Вашингтонському університеті, від Covid-19 померли 6,9 мільйона осіб. Це більш як удвоє перевищує кількість офіційно зареєстрованих 3,2 млн смертей.

За даними Інституту, число смертей "значно занижене майже в усіх країнах", але "ненавмисно", а через різні можливості тестування, надмірне навантаження на системи охорони здоров'я і невраховані летальні випадки на початку пандемії.

Зокрема, у США офіційно зафіксовано 574 000 смертей від коронавірусу. За даними ж дослідження, кількість померлих від Covid-19 у Сполучених Штатах сягає понад 905 000 осіб - приблизно на 58% більше. В Індії та Мексиці, за оцінками американських дослідників, смертність занижена приблизно втричі.

Росія демонструє "ще більш різку невідповідність: оціночна реальна кількість смертей уп’ятеро перевищує зареєстровану, що ставить країну на п'яте місце за кількістю загиблих у світі".

Читайте також: Україна стала другою в Європі за смертністю від Covid-19

Нагадаємо, за офіційними даними, у світі від початку пандемії Covid-19 станом на 14 травня зафіксували 161 мільйон 900 тисяч випадків зараження коронавірусом. Із цієї кількості, за офіційною статистикою, летальними виявились 3 мільйони 360 тисяч випадків Covid-19. За час пандемії у світі від коронавірусної хвороби вилікувались понад 140 мільйонів людей.