Розвідка Великобританії з’ясувала, де саме зробили речовину, якою отруїли Скрипалів – The Times

ф1Речовина, якою в Солсбері 4 березня отруїли колишнього офіцера ГРУ РФ Сергія Скрипаля з донькою, була виготовлена в Росії, а точніше –  на військовій базі під Саратовом. Про такі дані, здобуті розвідкою Великобританії, пише The Times.

Більше того, британська розвідка поділилась цим на спеціальному брифінгу із колегами з країн-союзників, і саме за результатами цього брифінгу країни прийняли рішення про оголошення російських дипломатів персонами нон ґрата, пише видання.

Як повідомляє The Times із посиланням на британську розвідку, бойову отруйну речовину А-234 (“Новачок”), якою 4 березня цього року було отруєно полковника ГРУ Сергія Скрипаля було зроблено в вна військові базі “Шихани” в лабораторіях військової науково-дослідницької бази міністерства оборони Росії.

Британська розвідка заявила, що в Шиханах останніми десятиліттями проводили випробування, щоб визначити, чи ефективний “Новачок” для скоєння вбивства за кордоном.

Як стверджує The Times, запаси, наявні в Шиханах, набагато менші, ніж ті, що могли бути використані в якості зброї на полі бою, а це в свою чергу нібито передбачає їх застосування для точкових атак.

“Розвідка Британії чітко вказала на Росію і Шихани. Без сумніву, що росіяни замітають сліди, поки ми говоримо” – сказав колишній військовий і експерт із хімічної зброї Хеміш де Бреттон-Гордон.

За його словами, ніщо не вказує на те, що “Новачок” міг бути виготовлений деінде в колишньому СРСР.

Читайте також: На Радбезі ООН Росія взялась погрожувати Великобританії і країнам Заходу (Відео)

Нагадаємо, що Росія категорично спростовує свою причетність до отруєння Скрипалів та звинувачує Великобританію і світ у безпідставних маніпуляціях недоведеними фактами.

Виконавчий директор оборонної науково-технічної лабораторії в Портон-Даун сказав Sky News, що науковцями лабораторії не було доведено російське походження “Новачка”, оскільки встановлення походження речовини потребує “інших матеріалів”, деякі з них ґрунтуються на основі розвідувальних даних, доступ до яких має уряд.

Читайте також: Юлія Скрипаль опритомніла і зробила першу заяву

Тим часом донька Сергія Скрипаля-громадянка РФ після отруєння опритомніла і дала перші свідчення британським правоохоронцям, а від допомоги Росії відмовилась.