Міноборони Великобританії оцінило”здобутки” Росії у війні проти України

Карта – Ministry of Defence

Нічого, окрім втрат, Росія у війні проти України не здобула.

Про такі висновки за підсумками 6-ти місяців війни повідомило Міністерство оборони Великобританії.

Там заявили, що вже у квітні армія РФ зазнала поразки у досягненні поставлених цілей війни. Тому Кремлю довелося звузити завдання своїм військам до захоплення не всієї України, а лише східних і південних її територій. Відтоді від ЗСУ російська армія продовжувала зазнавати тактичних поразок.

"Наступ на Донбасі досягає мінімального прогресу, і Росія очікує великої контратаки України", - констатувала розвідка Великобританії.

У відомстві підкреслюють, що з часу повномасштабного військового вторгнення в Україну 24 лютого Росія "здобула" й стратегічну поразку для себе.

"Через шість місяців війна Росії виявилася для неї дорогою та стратегічно шкідливою", - заявила розвідка Великої Британії.

Дослівно у повному повідомленні Міністерства оборони Великобританії сказано наступне:

"З 2014 року президент Путін намагався застосувати поєднання сили та примусової дипломатії, щоб посилити та зміцнити вплив Росії в Україні та втручатися в її суверенні справи.

Росія розпочала повне вторгнення в Україну шість місяців тому з метою повалення уряду та окупації більшої частини країни. У квітні російські лідери зрозуміли, що це не вдалося, і повернулися до більш скромних цілей на сході та півдні України.

Наступ на Донбасі досягає мінімального прогресу, і Росія очікує великої контратаки України. В оперативному плані Росія відчуває нестачу боєприпасів, техніки та персоналу.

Бойовий дух у багатьох частинах армії поганий, а стан армії значно погіршився. Дипломатичний вплив Росії знизився, а її довгострокова економічна перспектива - похмура. Через шість місяців війна Росії виявилася для неї дорогою та стратегічно шкідливою".