Розслідувати падіння українського “Боїнга” будуть і закордонні фахівці – рішення Ірану

ф1Іран офіційно запросив США та інші країни розслідувати катастрофу українського літака 8 січня під Тегераном.

Про таке рішення Ірану виконати міжнародну конвенцію розслідування авіакатастроф заявив Глава Управління цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде, повідомляє “Європейська правда“.

“Абедзаде заявив, що слідча група, відповідно до стандартів, викладених у додатку 13 до Чиказької конвенції, запропонувала всім державам, визнаним бенефіціарами згідно з цим документом, представити своїх представників у процесі розслідування катастрофи і призначити власну команду фахівців”, – йдеться у пресрелізі Управління цивільної авіації Ірану за підсумками заяви Абедзаде.

Читайте також: З’являються нові факти про падіння Боїнга МАУ: вилетів із Тегерана з запізненням (Відео)

Додаток, на який посилається Абедзаде, містить обов’язкові вимоги до процедури розслідування авіаційних катастроф і визначає, які держави можуть брати участь у розслідуванні.

Відповідно до додатку 13 до Чиказької конвенції, до складу слідчої групи мають увійти представники Ірану, де розбився літак, України, якій належав лайнер, а також США як країни-виробника літака, що розбився.

Читайте також: Жертв авіакатастрофи українського «Боїнга» могло бути більше — іранські рятувальники (Відео)

Раніше Абедзаде заявляв, що знайдені на місці катастрофи українського лайнера самописці Іран не буде передавати американській компанії "Боїнг".

Читайте також: Опубліковані нові кадри моменту катастрофи «Боїнга» МАУ в Тегерані: охоплені вогнем уламки падали повільно (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 8 січня пфсля вильоту з аеропорту столиці Ірану впав Боїнг-737 української аіакомпанії МАУ, що виконував рейс PS 752 Тегеран-Київ. Загинули всі 176 людей, які були на облавку.

Читайте також: Зеленський терміново звернувся до українців: «Ми обов’язково дізнаємось правду» (Відео)

Президент України сьогодні вранці заявив, що українські фахівці вже прибули в Тегеран для участі у розслідуванні катастрофи.