“Розслаблятись рано”, – Ляшко анонсував посилення карантинних вимог у “жовтій” зоні поширення Covid-19 (Відео)

Попри спад впродовж останніх трьох тижнів добової кількості нових хворих на Covid-19 в Україні повторення наростання хвилі заражень не виключене. Тому МОЗ буде посилювати карантинні вимоги щодо жовтої зони небезпеки поширення коронавірусу.

Про це заявив сьогодні в ході брифінгу глава МОЗ України Віктор Ляшко.

“Європа палає по другому колу. Тому ризик повторного спалаху в Україні все ще дуже високий”, – підкреслив міністр охорони здоров’я України. 

Єдине, що може не допустити такого розвитку сценарію, – це продовження в нашій країні активної масової вакцинації проти Covid-19. Віктор Ляшко підкреслив, що протиепідемічні заходи будуть посилені і в жовтій зоні небезпеки поширення Covid-19.

"Міністерство охорони здоров'я працює над змінами до Постанови про адаптивний карантин, які будуть передбачати, що в жовтому рівні епідемічної небезпеки для роботи в карантинних обмеженнях необхідно буде мати повний курс вакцинації ", - сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Читайте також: Вакцинуватись треба до 9 грудня: працівників з обов’язковим щепленням від Covid-19 в Україні побільшало 

Віктор Ляшко нагадав, що з 9 грудня вступає в дію наказ МОЗ про розширення переліку професій, для яких щеплення проти коронавірусу є обов'язковим. Людей цих професій міністр закликав не зволікати зі щепленням, щоб з 9 грудня не потрапили в перелік працівників, яких не допустять до роботи через відсутність вакцинації.

"Із 9 грудня набуває чинності наказ про розширення переліку професій, для яких вакцинація є обов'язковою. Цього разу мова про: працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади; працівників установ та закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів; працівників підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави (Укрпошта, Укрзалізниця та інші). Звертаюсь до працівників зазначених професій: не відкладайте все на останній день або тиждень. Зробіть щеплення сьогодні", - закликав міністр.

Читайте також: Міністр назвав області України, які цього тижня вийдуть з червоної зони небезпеки Covid-19 (Відео)

Більше - у прямій мові Віктора Ляшка в повній версії брифінгу у відео МОЗ України.