Розкрадання $57 мільйонів: поліція затримала підозрюваних при спробі втечі з України (Фото)

Момент затримання підозрюваних в аеропорту Києва і оголошення їм підозри. Усі фото – Нацполіція України

Керівника “Державної продовольчо-зернової корпорації України”, підозрюваного в завданні збитків на $57 мільйонів, сьогодні вранці затримали при спробі втечі з України.

Як повідомляє Нацполіція України, затримали підозрюваного зі спільником в столичному аеропорту.

“У такий спосіб він намагався уникнути відповідальності”, – заявили в поліції.

Затриманому главі державної корпорації та його спільнику- власнику кількох приватних підприємств правоохоронці вже оголосили підозру за статтею ККУ про привласнення і розкрадання державних коштів. Далі суд має обрати їм запобіжний захід.

"У рамках розслідування кримінального провадження, розпочатого за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 та ч. 4 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, правоохоронці встановили, що посадовці корпорації проводили експортні операції зернових на підконтрольні компанії-нерезиденти. При цьому занижували вартість та не здійснювали попередню оплату товару. В ході слідства поліцейські викрили численні факти реалізації злочинної схеми. Зокрема за кредитні кошти, отримані під державні гарантії, посадовці державної корпорації закуповували зернові через фіктивні підприємства та експортували товар за ціною, що була значно нижчою за ринкову На цей час відомо, що протягом січня-травня 2021 року між АТ «ДПЗКУ» укладено зовнішньо-економічні контракти на експорт зернових із іноземними компаніями на загальну суму понад 231 мільйон доларів США. А станом на кінець липня 2021 року дебіторська заборгованість вищезазначених компаній перед державною компанією складає понад 57 мільйонів доларів США", - повідомили в Національній поліції України.