Розмір соцвиплат в Україні хочуть рахувати по-новому (Відео)

Міністр соцполітики України Марина Лазебна. Фото – Радіо Свобода

Для зміни розрахунку прожиткового мінімуму і “прив’язаних” до нього виплат на розгляд українського парламенту подані 4 законопроєкти, що їх вже підтримав Кабмін.

Про це повідомила міністр соцполітики Марина Лазебна в ефірі телеканалу “Дом“.

За її словами, після прийняття Радою цих законопроєктів, до прожиткового мінімуму залишаться “прив’язаними” розрахунки лише мінімальної заробітної плати та пенсії. Інші, в тому числі й розмір штрафів, – ні.

Сам же розмір прожиткового мінімуму в Україні, наголошує міністр, має бути значно вищим, ніж це передбачено навіть у проєкті держбюджету-2022.

"Ми аналізували 180 законодавчих актів, у яких є прив'язка до прожиткового мінімуму, і дивилися, на що її можна замінити. І ми знайшли цю конструкцію. Вирішили залишити цю прив'язку у формуванні основних нарахувань, визначених Конституцією: тільки пенсія, тільки мінімальна зарплата. І прожитковий мінімум для людини має бути реальним і не може бути навіть як розмір у бюджеті. Сума повинна бути вище. А все інше прив'язуємо до базових виплат, щоб у людини не було теж ніяких втрат", - сказала Лазебна.

Більше - у прямій мові міністра соцполітики Марини Лазебної у відео телеканалу "Дом".