Розгром ПВК “Вагнера” в Сирії 7 лютого: СБУ заявила про 80 загиблих. Встановлені особи (Відео)

Вагнер груз 200 Сирия картинкаЧастина російських найманців ПВК “Вагнера”, яка 7 лютого в Сирії була розгромлена ударом у відповідь військ Західної коаліції на чолі зі США, до цього воювала на Донбасі на боці російських окупантів.

Втрати російських найманців під час розгрому 7 лютого під Дейр-ез-Зором становили мінімум 80 убитими і понад 100 пораненими, а не 5-6 убитими, як про це офіційно заявляла Росія, заперечуючи наявність своїх найманців у Сирії в принципі. Про це повідомили сьогодні на брифінгу в СБУ, підкресливши, що українська спецслужба встановила імена 206 російських найманців, які атакували нафтовий завод в Сирії і зазнали численних втрат, як раніше це було на Донбасі.

Читайте також: «Ми форсували Євфрат», — російський найманець-учасник бою розповів, як у Сирії розгромили групу «Вагнера» (Відео)

Сьогодні СБУ оприлюднила на прес-конференції частину нових даних про російських найманців, які неофіційно воювали в інтересах Путіна як на окупованому Донбасі проти України, так потім і в Сирії.

Читайте також: То все-таки були? Росія зробила важливу заяву про «іхтамнєтів» у Сирії (Відео)

Ось що заявили в СБУ:

Читайте також: «Путін просто пожертвував своїми людьми»: військовий експерт проаналізував розгром «іхтамнєтів» у Сирії

Російське політичне та військове керівництво свідомо приховує від суспільства величезні втрати найманців у гібридній війні в Україні та Сирії. Про це на брифінгу повідомив керівник Апарату Голови СБ України Ігор Гуськов.

СБУ продовжує інформувати громадськість про злочини та втрати найманців ПВК «Вагнер». Дані зібрані Службою знаходять підтвердження у численних журналістських розслідуваннях провідних світових та вітчизняних ЗМІ.

У лютому 2018 року з’явилася інформація про величезні втрати ПВК «Вагнера» на території Сирії під час так званого «пригожинського наступу» у сирійській провінції Дейр-ез-Зор. «Служба становила та ідентифікувала особи 206 найманців, які безпосередньо брали участь у цій авантюрі», – повідомив Ігор Гуськов.

Наявні в СБУ документи свідчать, що не менше вісімдесяти  з них загинули, ще майже сто отримало поранення різного ступеню важкості. «Сьогодні ми оприлюднюємо першу частину наявної та перевіреної СБУ інформації,  а саме персональні дані сорока загиблих, тридцяти поранених, а також «досьє» стосовно іноземних громадян – учасників цих подій», – наголосив керівник Апарату Голови СБУ.

Читайте також: Розгром ПВК «Вагнера» в Сирії не перший — є нові дані про Донбас

Після появи інформації у ЗМІ про деяких загиблих, вищим керівництвом РФ був відданий цинічний наказ повністю приховати інформацію про втрати від російської громадськості напередодні виборів Президента РФ. Російське керівництво повідомляло відверту брехню родичам загиблих, що їхні близькі «зникли без вісті», а передчасний витік цієї інформації «зашкодить їх пошукам».

Тільки по завершенні президентських виборів в РФ родичі вбитих найманців почергово в умовах суворої таємниці стали отримувати труни із тілами своїх близьких, при цьому їх продовжували шантажувати «невиплатою грошової допомоги за загибель найманця у разі розкриття інформації». При цьому, щоб приховати величезні втрати саме у лютому, російські спецслужби розробили операцію з «рівномірного розпорошення втрат» для створення уявлення, що найманці начебто загинули протягом тривалого відрізку часу.

Серед поранених у сирійській провінції Дейр-ез-Зор є бойовик, який підозрюється СБУ у причетності до збиття 14.06.2014 року поблизу Луганська вантажного літаку ЗС України Іл-76, в наслідок чого загинуло сорок дев’ять українських військовослужбовців. Його особа встановлена – це Лєбєдєв Андрій Миколайович, старший стрілок-зенітник розрахунку ПЗРК, про це на брифінгу у жовтні 2017 року повідомляв Голова СБУ генерал армії України Василь Грицак.

СБ України також встановила, що у лютому 2018 року в Сирії були поранені найманці громадяни інших країн, зокрема з Білорусі, Казахстану та Молдови. «Ми передали цю інформацію нашим партнерам,  адже найманство їхніх громадян у ПВК «Вагнера» – злочин за законодавством обох країн», – зазначив керівник Апарату Голови. Крім раніше вже оприлюднених даних про сербських найманців, СБУ встановила учать у ПВК «Вагнер» також одинадцяти громадян Республіки Білорусь, з яких 6 приймали участь у так званому «пригожинському наступі», чотирьох представників Республіки Молдова, двох громадян Республіки Казахстан, по одному – з Вірменії та Узбекистану.

СБУ неодноразово наводила конкретні факти, що серед найманців «Вагнера» багато осіб з кримінальним минулим, зокрема за скоєння тяжких злочинів. «Це системний підхід до комплектування ПВК, адже виконання «специфічних завдань» вимагає від найманців «кримінальної моралі», – наголосив Ігор Гуськов. Серед останніх виявлених осіб є шокуючий приклад козачого дружинника з Армавіру Євгенія Акімочкіна, який виявився  ґвалтівником. Незважаючи на кримінальне  провадження він у складі ПВК «Вагнер» відбуває до Сирії.

Читайте також: «Путін просто пожертвував своїми людьми»: військовий експерт проаналізував розгром «іхтамнєтів» у Сирії

Завдяки матеріалам СБУ, світовій спільноті стає зрозумілим, що спецслужби РФ продовжують тайне та незаконне навіть за російським законодавством використання так званої ПВК «Вагнера» для досягнення геополітичних цілей Кремля у різних країнах світу. «За рахунок залучення іноземних громадян, російські спецслужби намагаються створити підготовлений резерв для розв’язування гібридної війни в інших країнах», – підкреслив начальник Апарату Голови СБУ. Російська влада свідомо і цинічно приховує, насамперед від власного громадського суспільства, масову загибель російських найманців в Україні і Сирії, вдаючись до відвертої брехні офіційних осіб та залякуючи родичів загиблих.

Читайте також: Вагнер отримав осколок у печінку — російський найманець про втрати ПВК «Вагнера» на Донбасі

Під час брифінгу було оприлюднено тільки частину наявної інформації. СБУ й надалі продовжить інформування громадськості про російських військових, співробітників спецслужб РФ, найманців, причетних до злочинів проти народів України та інших країн.

Відео –  СБУ.