Розгляд справи Кернеса проводити в Харкові не варто – МВС

Кернес знов в УкраїніРозгляд справи міського голови Харкова Геннадія Кернеса доцільно перенести з Харкова, оскільки суди у Харкові знаходяться під тиском. Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” заявив нардеп Антон Геращенко.

“Згідно з КПК, завжди кримінальна справа передається прокуратурою в той суд, на території якого вчинено правопорушення, воно належить місту Харків. Водночас прокуратура може звернутися у Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних справ з пропозицією перенести розгляд справи до іншого районного суду або в іншу область. В даному випадку – це доцільно з тієї причини, що за 9 років при знаходженні у влади, починаючи з 9 березня 2006 року, багато судді Харкова, особливо Дзержинського суду, перебувають під тиском або під впливом певних осіб, що перебувають на території міської ради Харкова. Тому, доцільно було дійсно перенести цю справу на відстань, наприклад у Київ чи іншу область України. Далі це рішення буде на совісті Вищого спеціалізованого суду. Якщо ця справа не буде перенесено з Харкова, це означає, що в країні у вищому спеціалізованому суді ще не багато чого змінилося і там судді не розуміють, що таке Майдан, що таке війна, і за що ми боремося”, – заявив Геращенко.

Читайте також. Справу Кернеса ГПУ вже передала до суду

Раніше повідомлялося, що Генпрокуратура передала в суд справу мера Харкова Геннадія Кернеса і двох його охоронців.

Читайте також. Кернес має сидіти – Аваков (Відео)

В ГПУ нагадали, що 2 березня 2015 року Кернесу повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 2, 3 ст. 27, ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та оголошено про закінчення досудового розслідування.