Росіяни все менше п’ють українське пиво

А для американців навпаки Фото: demotivators.org.ua
А для американців навпаки
Фото: demotivators.org.ua

Поставки українського пива за кордон у поточному році досягли мінімуму за останні сім років. Зокрема, за дев’ять місяців пивовари експортували на зовнішні ринки напою на 12,5% менше, ніж у минулому році – $ 68,2 млн.

При цьому, головною причиною падіння експорту є зменшення закупівель з боку Росії. Так, за січень-серпень продажі пива в Росії скоротилися на 31,6%, до $ 35,9 млн, до Молдови – на 1,5%, до $ 8,9 млн, а в Білорусь, навпаки, зросли в 2,1 рази, до $ 12,3 млн. За словами директора з корпоративних комунікацій основного експортера пива компанії “Оболонь” Максима Кушніра, скорочення поставок пива в РФ пов’язане з загальним падінням російського ринку, – передає ТСН.

З 2013 року в Росії підвищили акциз на 25 % - до 15 рублів за літр пива. Крім того, в країні обмежили місця і час продажу алкоголю. "За останні п'ять років в Росії падіння виробництва склало 15%, вже закрито сім пивзаводів", - говорить виконавчий директор асоціації "Укрпиво" Ігор Товкач.

Читайте також. Коли тернопільське пиво дотягнеться до шотландського?

Водночас, як зазначив директор з маркетингу компанії "Перша приватна броварня" Максим Васильєв, Білорусь не зможе компенсувати зменшення поставок в Росію через свою невелику ємність. Також не вдасться відшкодувати втрату і за рахунок внутрішнього споживання, додав Товкач. Згідно з прогнозами експерта, український ринок пива в 2013 року в кращому випадку скоротиться приблизно на 7 % - до 247 млн дал.