Росія звинуватила українських моряків у «таємній операції» в Керченській протоці — адвокат відповів на звинувачення

1Росія у Міжнародному трибуналі ООН з морського права в Гамбурзі висунула низку звинувачень українським морякам, яких захопила на суднах “Нікополь” та “Бердянськ”. Сьогодні, 10 травня, ці звинувачення трибунал розглядав.

Основний представник юридичної компанії Covington & Burling LLP Джонатан Гімблет під час слухань у Міжнародному трибуналі ООН з морського права вщент розгромив аргументи російської сторони, яка намагалася виправдати власні агресивні дії проти українських військових кораблів повідомляє 5 канал. 

Зокрема, Росія описала місію трьох українських кораблів як “таємну операцію” в російських територіальних водах.

Читайте також: Звільнення полонених Росією українських моряків: Міжнародний суд ООН сьогодні розглядає справу (Відео)

Це, як сказав адвокат української сторони, не відповідає дійсності. Адвокат зауважив, що російська сторона посилається на документ, знайдений на українських кораблях, який, за російським трактуванням, наказує українським кораблям таємно проникнути у російські територіальні води та у зону відповідальності прикордонної служби ФСБ Росії.

Віце-адмірал ВМС України Тарасов підтвердив, що насправді мета цих інструкцій була уникнути провокування непотрібних інцидентів з кораблями російського уряду протягом дводенного переходу з Одеси до Керченської протоки. Нічого у цих документах не наказувало кораблям перетнути Керченську протоку таємно.