Росія зриває переговори щодо зони вільної торгівлі між Україною та ЄС

thumbnail-20150605222258nДіалог щодо ЗВТ України і ЄС не буде продовжуватися в зазначеному форматі. Про це в ході брифінгу, який транслював телеканал “112 Україна“, заявила єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем.

“Зараз той діалог, який ми намагалися затримати між Україною, Росією та ЄС протягом 8 місяців, на даний момент він не триватиме в такому форматі”, – заявила Мальмстрем.

“Ми намагалися і намагаємося зрозуміти їхню позицію, але вимоги Росії зазвичай такі, що вони підривають саму суть угоди про ЗВТ між Україною і ЄС. З Нового року ми постараємося продовжити діалог, можливо через час щось зміниться, на даний момент нам не вдалося досягти компромісу”, – зазначила єврокомісар.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявив, що Європейський Союз повідомив про готовність до зони вільної торгівлі з Україною.

Нагадаємо, 21 грудня 2015 року в Брюсселі розпочалася тристороння міністерська зустріч Європейського Союзу, України та Російської Федерації з торгово-економічних питань, пов’язаних з імплементацією Україною зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Євросоюзом, яка набирає чинності з 1 січня 2016 року в рамках угоди про асоціацію.

Раніше, 16 грудня, президент РФ Володимир Путін підписав указ про припинення дії договору про зону вільної торгівлі СНД з Україною з 1 січня 2016 року. А 21 грудня прем’єр РФ Дмитро Медведєв повідомив, що підписав постанову про введення щодо України відповідних заходів за приєднання Києва до антиросійським санкцій.

Додамо, що ЄС підтримує вступ в силу угоди про ЗВТ з 1 січня 2016 року. У свою чергу прем’єр України Арсеній Яценюк заявив, що країна готова до введення РФ продовольчого ембарго і готова відповісти тим же.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк оцінює втрати України від ембарго РФ до 2016 р. на 600 млн дол.