Росія загрожує культурній спадщині: ЮНЕСКО буде моніторити ситуації у Криму

indexВиконавча рада ЮНЕСКО 10 квітня 2014 р. переважною більшістю голосів ухвалила запропоновану Україною резолюцію “Моніторинг з боку ЮНЕСКО ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)”. Про це йдеться у повідомленні прес-служби МЗС України.

“У документі висловлюється занепокоєння зростаючою військовою присутністю Росії на півострові, що становить загрозу освітньому процесу, свободі слова для жителів Криму та розташованим в Криму об’єктам культурної спадщини. Під час захисту ініційованого українською стороною проекту резолюції постійний представник України при ЮНЕСКО Олександр Купчишин чітко окреслив виклики гуманітарного характеру в рамках мандату Організації, що постають перед нашою країною та світовим співтовариством у результаті російської агресії в Криму”, – йдеться у повідомленні.

Держави-члени виконавчої ради ЮНЕСКО закликали генерального директора організації здійснювати на постійній основі жорсткий моніторинг ситуації в Криму в основних сферах компетенції ЮНЕСКО та представити доповідь про її розвиток під час наступної 195-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО.