Росія взяла Україну “за горло”: 6% і платите за газ пізніше

Головне не здаватися Фото: Олексій Міллер.
Головне не здаватися
Фото: Олексій Міллер.

“Нафтогаз України” має сплатити 6% річних до дня повного розрахунку за дозвіл розрахуватися пізніше за газ, поставлений у серпні. Про це заявив глава правління “Газпрому” Олексій Міллер.

Згідно з доповненням до контракту між “Газпром” і “Нафтогаз України”, підписаним 18 вересня, який продемонстрував Міллер, українська сторона мала “частково оплатити попередній рахунок від 2 серпня на суму в 1 мільйон доларів не пізніше 7 вересня”, – повідомляє “Прайм”.

Решта суми мала була сплачена не пізніше 1 жовтня, при цьому за надання відстрочки "Нафтогаз" має виплатити відсотки.

"Нарахування відсотків за кожний день розстрочки у розмірі 6% річних на залишок невиплаченої суми розстрочки починається з 8 вересня і закінчується датою оплати в повному обсязі включно", - наголошується у документі.

29 жовтня у "Газпромі" заявили, що Україна не сплатила постачання газу за серпень, заборгувавши 882 мільйони доларів і пригрозили переведенням на передоплату.

Читайте також. Україна не боїться “газової війни” з Москвою – міністр

Середня ціна російського газу для України у вересні зросла на 13,5 долара - до 407 доларів за тисячу кубів. Київ вже кілька років безуспішно домагається від "Газпрому" зміни контракту і зниження ціни. При цьому на кінець вересня комунальні підприємства теплоенергетики України нагромадили 2,2 млрд доларів боргу, і "Нафтогаз" вже заявляв, що це може завадити оплаті газу. Прем'єр України Микола Азаров заявляв, що вийти в односторонньому порядку з контракту з "Газпромом" Київ не може.