Росія висунула нову умову для зустрічі в “нормандському форматі”

Помічник Президента РФ Владислав Сурков. Фото - ИТАР-ТАСС
Помічник Президента РФ Владислав Сурков. Фото – ИТАР-ТАСС

Зустріч у “нормандському форматі” на рівні глав держав відбудеться тільки після того, як у двох місцях на лінії розмежування на Донбасі будуть розведені війська, про що 1 жовтня домовились сторони на Мінських переговорах.

Про таку нову умову Росії з призачення дати зустрічі глав РФ, Німеччини, Франції, України і РФ заявив сьогодні помічник Президента Росії Владислав Сурков, повідомляє ТАСС.

За його словами, про призначення дати зустрічі може йти мова тільки після того, як розведення військ біля Золотого і Петрівського на Донбасі завершиться і буде офіційно підтверджене.

“Остаточне узгодження дати саміту” нормандської четвірки “відбудеться після того, як буде практично завершено і підтверджено розведення сил в Петровському і Золотому, – сказав Сурков.

На думку помічника Путіна, це може статись за 2 тижні і тоді можна буде починати узгогджувати дату зустрічі глав країн “нормандського формату”. А до того, заявив Срков, можлива буде  зустріч лише на рівні представників МЗС.

Читайте також: Так звана формула Штайнмаєра: за яких умов вона діятиме. Повна версія брифінгу Президента України (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 1 жовтня Президент України під час брифінгу заявив, що, підписавши “формулу Штайнмаєра” і погодившись на розведення військ під Петрівським і Золотим, Україна виконала всі передумови для призначення зустрічі “нормадської четвірки”.

Читайте також: В ОБСЄ назвали дату початку розведення сил у двох точках лінії розмежування на Донбасі

Тим часом, за повідомленням штабу ООС, 1 жовтня, як і в попередні дні, проросійські бойовики біля Золотого вели провокаційні обстріли, ставлячи тим самим під загрозу дату початку відведення військ.

Читайте також: Бойовики обстрілами вже зривають нові домовленості Мінська про розведення сил на Донбасі

За повідомленням представника ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартіна Сайдіка, 1 жовтня в Мінську сторони домовились про початок розведення сторін біля Петрівського і Золотого із 7 жовтня.

ф1