Росія вимагає звільнити Міністра закордонних справ України

1Голова комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Олексій Пушков у власному мікроблозі у Твіттері після подій біля дипмісії РФ у Києві наголосив, що очільника МЗС України слід змінити.

“Порошенко (Президент України Петро Порошенко – ред.) треба б змінити свого міністра закордонних справ. Він
себе погано контролює”, – наголосив російський політик.

Нагадаємо, вночі майже 200 мітингувальників зібралися під стінами посольства РФ у Києві, де влаштували акцію протесту з вимогою не втручатися у внутрішні українські справи та припинити військову агресію проти країни.

У свою чергу представники МЗС РФ назвали пікет під диппредставнитством провокацією та закликали захистити російських дипломатів в Києві.

Згодом голова ОСБЕ Дідьє Буркхальте закликав владу України забезпечити безпеку усіх дипмісій в країні після нападу на російське посольство в Києві.

Зазначимо, що в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця під час подій під посольством Російської Федерації в Києві підтримав позицію мітингувальників відносно президента РФ Володимира Путіна.

Спілкуючись з активістами, які пікетували російську дипмісію, він підтвердив лозунг щодо “персональних якостей” російського президента, який у пісенній формі поширився останнім часом на тлі подій на Сході України.

При цьому, говорячи про перебіг акції, він підкреслив, що виступає на боці пікетувальників.

“Я за те, щоби протестували. Я готовий тут з вами встати і казати “Росія, забирайтеся з України”, – наголосив він

Однак очільник МЗС закликав проводити виключно мирний протест.

Також він додав, що українська сторона збирається винести на Радбез ООН питання щодо останніх подій в Україні.

“Ми збираємося зараз поставити … питання про збиття нашого літака, про постачання Росією зброї на Раду безпеки ООН”, – наголосив він.