Росія впливає на вибори в Україні нахабно й відкрито, – Євген Магда (Фото)

фото: Фейсбук генерального штабу ЗСУ
фото: Фейсбук генерального штабу ЗСУ

Темі гібридної російської агресії проти України був присвячений виступ виконавчого директора Інституту світової політики, історика, політолога, кандидата політичних наук Євгена Магди  на тему «Інструменти втручання Росії у виборчі процеси в Україні та світі» в рамках проведення командирського інформування з особовим складом генерального штабу ЗСУ.

Пан Євген Магда відзначив, що Росія усіляко намагається впливати на вибори не тільки в Україні, але й інших країнах і робить це нахабно й відкрито.

Вибори – це час, коли країна найбільш уразлива для зовнішнього втручання та впливу й у РФ це дуже добре розуміють, пише Фейсбук Генерального штабу ЗСУ.

Вплив на вибори – це апробація нового різновиду гібридної зброї. Чим відрізняється гібридна війна від війни конвенційної?

Тим, що у ній може бути використана як зброя практично все: історична пам’ять, вибори, кіно, література, пісні, фольклор, культура, анекдоти – все, що може впливати на свідомість, тому що гібридна війна ведеться насамперед за владу над свідомістю громадян України, а не за території, не за більшу кількість знищених ресурсів чи за встановлення панування над всім світом, хоча це теж є важливими задачами.

Євген Магда окреслив російський інструментарій впливу на виборчий процес в Україні. Фахівець розповів, що РФ провадитиме інформаційну агресію через різні медіа – ТБ, соціальні та інтернет-медіа та руйнуватиме засади державності України.

фото: Фейсбук Генерального штабу ЗСУ
фото: Фейсбук Генерального штабу ЗСУ

Також використовуватиметься пропаганда тези «мир за будь-яку ціну» та проводитимуться кібератаки на органи державної влади України. Так само будуть спроби визнати вибори такими, що не відбулися в окремих адміністративно-територіальних одиницях разом із тотальним бомбардування фейками в соціальних мережах на тлі мімікрії під патріотів з використанням української мови та патріотичної риторики.

– Не залишаться без уваги та впливу з боку РФ й вибори у США та Європі.  Для цього Росія продовжить використання чорного піару та фальсифікацій, не властивих тамтешньому суспільству. Відбуватимуться інформаційні ін’єкції ксенофобії та радикалізму із надшвидким поширення меседжів для різних цільових аудиторій. Втручання в вибори несе менше ризиків для Росії, ніж відкрита збройна агресія, адже РФ вже переконалась, що Збройні Сили України становлять собою реальну дієву силу, – наголосив Євген Магда.