Росія відкрито атакувала Україну: повна версія засідання РНБО, на якому вирішили запровадити воєнний стан в Україні (Відео)

Фото - сайт президента України
Фото – сайт президента України

На екстрене засідання Рада безпеки і оборони України зібралась на початку доби 26 листопада через атаку Росії на три українські кораблі в Керченській протоці, внаслідок чого ці кораблі ВМС України опинились у полоні РФ, а шість українських моряків поранені.

Під час засідання РНБО рекомендувала Президенту і ВР України запровадити військовимй стан в Україні на 60 діб. Президент України з такою пропозицією погодився і сьогодні Верховна рада України о 16 годині збереться для прийняття рішення з цього питання.

Як ішлося на засіданні РНБО, вперше з початку гібридної війни проти України Росія пішла на відкрите збройне протистояння з Україною, протаранивши військовий корабель і відкривши по українських суднах вогонь на ураження.

Читайте також: Напад РФ на кораблі України: все, що відомо про акт збройної агресії (Відео)

Внаслідок цього три військові кораблі України (рейдовий буксир “Яни Капу” і катери “Бердянськ” і “Нікополь”) опинились у російському полоні, 6 українських моряків поранені, з яких двоє – важко.

Читайте також: «Чави справа!»: як корабель ФСБ РФ таранить українське судно в Керченській протоці (Відео)

Як заявив Президент України під час засідання РНБО, воєнний стан не означає, що Україна оголошує війну чи відмовиться від своїх внутрішніх чи зовнішніх зобов’язань – Україна і надалі їх виконуватиме, в тому числі й Мінські угоди. Петр оПОрошенко закликав світ підтримати Україну.

Повна версія засідання РНБО України - Телеканал Прямий