Росія, скоріше за все, отримала право оголосити дефолт України – експерт

фото: tvi.ua
фото: tvi.ua

Російська Федерація могла викупити єврооблігації України умовах крос-дефолту.

Таку думку висловив ректор Міжнародного інституту бізнесу, колишній заступник голови Національного банку України Олександр Савченко в ефірі “Ера-FM”. – Gazeta.ua

Раніше перший віце-прем’єр РФ Ігор Шувалов заявив, що викуп оформлений з дуже жорсткою процедурою.

“Дуже жорсткі умови – скоріше за все, крос-дефолт. Це означає, що будь-які заминки України з виплатою наших боргів не лише Росії, а будь-кому, дозволяє оголосити дефолт. А отже, і вимагати негайного та безумовного повернення боргу”, – сказав Савченко.

За його словами, РФ купує єврооблігації України за дуже вигідними для себе умовами.

"Усе, що підписав Янукович з Путіним, вигідне Путіну не менше, ніж Януковичу ... Гроші, за які купуються єврооблігації України, беруться з Фонду національного добробуту, який контролюється російським урядом. Як правило, вони розміщуються в облігаціях Сполучених Штатів. Дохідність яких короткострокова - 1%, довогострокова - 2,8%. Росія продає облігації із середньою дохідністю 2% і купує українські з дохідністю мінімум 5%", - зазначив Савченко.

Водночас, наголосив експерт, для України умови невигідні.

"Україна сидить на гачку. Це дуже небезпечні гроші, вони "короткі" ... На два роки - це жахливий термін", - переконаний Савченко.

Він припустив, що Янукович погодився на такі умови через жахливу економічну ситуацію, а також через те, що інші кредитори надають позики під більші відсотки.