Росія програє війну Україні, як колись СРСР програв Фінляндії – Ярослав Джоджик

1Українці сьгодні стали першими на шляху відновленої росіської імперії і вони переможуть, як це вже було, коли СРСР напав на маленьку Фінляндію, котра мала практично зруйновану армію. Таку думку в ексклюзивному коментарі 7 Днів-Україна висловив відомий політик і громадський діяч Ярослав Джоджик.

Якщо ми подивимося на передумови радянсько-фінської війни 1939-40 рр., то побачимо багато паралелей з теперішньою ситуацією в Україні.

1917 року після розпаду Російської імперії утворилася незалежна Фінляндія, яка обрала інший нерадянський шлях розвитку. 1934 було укладено договір між Фінляндією та СРСР, який вважали гарантією ненападу. Наступні 22 роки методично зменшувалося фінансування фінського війська, а можливість нападу з боку Росії вважали малореальним. 1938 СРСР запропонував Фінляндії “захист” від можливого нападу Німеччини, а після відмови фінаського уряду, створив маріонтковий “прорадянський уряд” і віроломно напав на країну у десятки разів меншу за радянський союз. Окупанти очікували, що фінський народ перед загрозою складе зброю, як це було перед тиму Прибалтиці. Проте фіни обрали інший шлях. Вони розпочали боротьбу. Бажання стати незалежними згуртувало весь народ настільки, що він переміг. Поразка для радянського уряду була настільки болючою, що цю війну радянська пропаганда воліла ніколи не згадувати.

У теперішній Україні маємо ту саму ситуацію. Україна вважала Росію довший час братньою країною. Російську загрозу не сприймали серйозно навіть після нападу на Грузію у 2008 році. Українське військо більш ніж 20 років систематично руйнувалося через заслану агентуру і малу увагу до обороноздатності. Росія також пішла на відкриту агресію нібито захищаючи українців від “європейських загроз”, хоча насправді нам, як і фінам 70 років тому готували долю колонії. Після окупації Криму були також сподівання на безболісну окупацію решти території України. Проте український народ вирішив боротися.

Чи не вперше у новітній історії, Україна домоглася перемоги на міжнародній арені. Після збитого пасажирського лайнера, розстрілу терористами мирних колон біженців, жодна країна цивілізованого світу не вірить у мирні наміри Путіна. Саме тому зростає підтримка України. Тому до нас готові прислухатися у питанні так званого “гуманітарного конвою” від Путіна. Світ побачив справжнє обличчя Росії Путіна.

Український народ зміг буквально за кілька місяців сформувати цілком боєздатну армію. Це унікальний воєнний досвід. Адже досі не було такого поняття, як “гібридна війна”, коли у чужу країну входять регулярні війська під видом ополчення. Україна навчилася досить ефективно боротися з такими загрозами.

Українську армію поважає навіть її ворог. Як свідчать радіоперехоплення ті, хто безпосередньо воює проти українців, вже просять повернути їх назад в Росію. Така саме реакція була і у 1940-х, коли радянська армія не отримала швидкої перемоги. Вона змушена була відступити. Фінлядія стала тією розвинутою країною, якою є зараз лише тому, що тоді не злякалася війни.

Головне зараз зберігати єдність, попри проблеми, які існують у реформах влади і бажання швидких змін. Першочерговим завданням є перемога, а тоді все решта. Україна вистоїть. Ми будемо у Європі сильною і заможною країною, а Росія Путіна програє, як колись програв СРСР.