Росія продовжує системно порушувати в окупованому Криму норми міжнародного гуманітарного права, – Фрейзер

фото: QHA Фіона Фрейзер
фото: QHA
Фіона Фрейзер

Росія продовжує системно порушувати в окупованому Криму як норми міжнародного гуманітарного права, так і базові права людини; етнічні українці та кримські татари зазнають утисків; жодна з двадцяти рекомендацій уряду Росії, наданих торік, не виконана державою-окупантом; Росія й надалі не допускає міжнародні моніторингові місії і представники ООН змушені збирати інформацію про ситуацію на півострові дистанційно — такі факти задокументовані у другій Доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини «Про ситуацію з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим і Севастополі», пише сайт QHA.

Доповідь у Києві оприлюднила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер.

Що стосується ситуації з правами людини, то вони продовжують порушуватися. Ми документуємо такі порушення прав людини як свавільні арешти, катування, насильницькі зникнення, а також питання, які пов’язані із доступом до якісних медичних послуг та освіти.

Непомірних утисків зазнавали і корінні жителі півострова – кримські татари.  Зокрема, кримські татари ставали жертвами у 80% рейдів та обшуків приватної власності, які здійснювали співробітники поліції та Федеральної служби безпеки РФ. Окрім того, одиночні одночасні протести, в основному кримських татар, сприймаються як незаконні зібрання. Такі протести розглядалися (російськими правоохоронцями) як один великий протест і до його учасників застосовувався закон РФ, який вимагав попереднього погодження, дозволу на проведення демонстрації. І учасники цих індивідуальних пікетів були оштрафовані.