Росія повернула зі свого полону судна ВМС України “Нікополь”, “Бердянськ” і “Яни Капу”

ф1Захоплені Росією рік тому в Керченській протоці три судна ВМС України наближаються до українського берега – РФ передала кораблі Україні.

Як повідомляє Командування Військово-морських сил України, українські буксири вже тягнуть судна «Нікополь», «Бердянськ» та «Яни Капу» до берегової лінії материкової України.

Читайте також: Тягнуть буксирами: захоплені РФ три кораблі ВМС України окупанти вивели у відкрите море (Відео)

МЗС Росії, заявивши про сьогоднішню передачу захоплених українських суден Україні, повідомила, що ці кораблі повертає, мовляв, зовсім не через рішення Міжнародного суду ООН, який зобов’язав Росію зробити це ще пів року тому, а начебто через те, що російська сторона закінчила “слідчі дії” на цих суднах.

Читайте також: «Чави справа!»: як корабель ФСБ РФ таранить українське судно в Керченській протоці (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 25 листопада 2018 року Росія атакувала у Керченській протоці три військові судна України, обстрілявши їх і захопивши разом з екіпажами.

Читайте також: Прикордонники РФ потовкли свої кораблі, атакуючи судна ВМС України у Керченській протоці: запис переговорів (Аудіо, Фото)

Міжнародний трибунал з морського права у травні цього року прийняв рішення, яким зобов’язав Росію не пізніше, як за місяць звільнити всіх 24 полонених українських моряки і віддати Україні її судна. Росія цього рішення міжнародного суду не виконала.

Читайте також: Росія програла Україні міжнародний суд ООН у справі українських моряків: повна версія оголошення рішення суду (Відео)

Звільнити військовополонених українських моряків РФ погодилась лише в рамках обміну між Україною і РФ утримуваних осіб. Військовополонені українські моряки повернулись в Україну у вересні цього року.

Три захоплені Росією судна досі були в руках РФ. Весь цей час Україна домагалась виконання Росією рішення міжнародного суду з морського права.