Росія погрожує ядерною зброєю: український генерал розповів про можливі наслідки

Генерал Василь Богдан. Фото - Радіо Свобода
Генерал Василь Богдан. Фото – Радіо Свобода

Заяви президента Росії Володимира Путіна про випробування нової ракети з ядерним двигуном – це ніщо інше, як чергова ескалація гонки озброєнь між світовими лідерами.

Про це в коментарі “Обозревателю” розповів експерт з питань безпеки, ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан.

“Ситуація у світі загальновідома, і те, що іде чергова ескалація гонки озброєнь, – це вже всім зрозуміло і з огляду на те, як себе агресивно веде Росія, і які гарячі конфлікти відбуваються у різних регіонах світу. Це спонукало і американців, і англійців, і росіян, до речі, і китайців також, озброюватися і особливо приділити увагу зброї масового знищення людей – ядерній зброї”, – пояснив Богдан.

Читайте також: Путін заговорив про ядерну кнопку і представив нову зброю. Повна версія послання Путіна до Федеральних зборів (Відео)

Однак генерал вважає, що, розуміючи всі руйнівні наслідки використання ядерної зброї, ані Росія, ані США та Китай навряд чи підуть на такі крайні заходи.

"Поки що всі ці провідні гравці, як на мене, розглядають свій ядерний потенціал як зброю стримування можливої агресії один від одного. Вірогідність застосування ядерної зброї в короткостроковій, а можливо і в середньостроковій перспективі, на мій погляд, не є великою, а може й неможливою", – сказав сподівається генерал.