Росія погодилась обміняти двох українських політв’язнів на двох російських ГРУшників

Сенцов і КольченкоДвох українських політв’язнів Олега Сєнцова і Олександра Кольченка Росія може віддати після того, як український суд винесе вирок двом російським спецпризначенцям ГРУ Єрофєєву і Александрову.

Попередня домовленість про це уже є з Росією, стверджує очільник Центру звільнення полонених Володимир Рубан, пише “Радіо Свобода“.

Він повідомив, що Центр на зустрічі в Мінську отримав пропозицію щодо обміну Сенцова на Єрофєєва, але українська сторона запропонувала обмін “два на два”: двох російських спецпризначенців на Сенцова і Кольченка.

Переговорники зі сторони Росії погодилися на такий обмін, стверджує Рубан.

“Схема невідкладного обміну не може бути застосована, доки не буде вироку Александрову і Єрофеєву. Тоді це вже буде обмін за погодженням сторін – вони будуть відбувати покарання на батьківщині. За якихось гарантії дипломати обміняються вже не заручниками, не військовополоненими, а засудженими, і кожен поїде у свою країну, а там ще повинен отримати помилування”, – пояснив Рубан можливий механізм.

Однак, за його словами, також існує можливість обміну російських спецназівців на Надію Савченко. І такий обмін може відбутися будь-якої миті при наявності політичної волі з обох сторін, але може відбутися і після вироку суду.

Очільник Центру звільнення полонених Володимир Рубан розповів і про перспективи звільнення українців, які перебувають у полоні проросійських бойовиків на Донбасі.

“Донецька сторона передає на запит української мінської переговорної групи до 1200 прізвищ людей, які вони вважають такими, що перебувають під арештом в Україні. Близько 500 із них – це визнані донецької стороною “ополченці”, вони є у нас. І за формулою “всіх на всіх” або за іншою, наприклад: всіх наших 13 людей, яких ми вважаємо політично засудженими в Росії, обміняти на цю тисячу. І Порошенко стане як прем’єр Ізраїлю, який обміняв одного капрала на 1027 чоловік”, – сказав Рубан.