Росія погодилась на поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі – заступник глови АП України

Єлісєєв КостянтинРосійська сторона дала згоду на розгортання збройної поліцейської місії на Донбасі, заявляють в адміністрації президента України.

Про це в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” сказав заступник голови АП Костянтин Єлісєєв.

“За підсумками переговорів у “нормандському форматі” ми досягли єдності в позиціях і домовленості про те, що ми починаємо роботу у Відні на рівні постпредів держав-учасників “нормандського формату” при ОБСЄ, і в перспективі – з залученням всіх країн ОБСЄ”, – сказав Єлісєєв.

“Адже нам необхідний буде консенсус всіх держав-учасників Організації щодо розгортання місії на Донбасі. На це погодилася і російська сторона”, – стверджує заступник голови АП.

Він зазначив, що деякі критики заявляють, що Київ видає бажане за дійсне.

"Насправді це не так, адже я ще раз підкреслюю, що у нас є чіткі записи всіх телефонних розмов, які містять згоду президента Росії на розміщення саме збройної поліцейської місії ОБСЄ", – говорить Єлісєєв.

Читайте також: Рішуча деескалація — «Нормандська четвірка» на найвищому рівні домовилась про найближче минуле окупованого Донбасу

- Єдине, що я відзначу, що лідери дійсно не обговорювали деталі, оскільки це вже повинні робити експерти та фахівці для того, щоб напрацювати і надати відповідні пропозиції на затвердження голів країн "нормандської четвірки", – підкреслив чиновник.

За його словами, під час останньої телефонної розмови в "нормандському форматі" 23 травня вночі було досягнуто певних домовленостей, які, на жаль, не були реалізовані, оскільки Росія заблокувала і проігнорувала всі заплановані в цьому контексті заходи.

"Зокрема, вони відмовилися їхати в Берлін на консультації експертів у "нормандському форматі" для обговорення політичного і безпекового компонента для врегулювання ситуації на Донбасі", – повідомив Єлісєєв.

"Вони були не готові предметно обговорювати питання про розгортання на Донбасі нової збройної поліцейської місії ОБСЄ під час консультацій у Відні на рівні постпредів держав-учасників "нормандського формату" при ОБСЄ", – сказав він.

Читайте також: Росія налякана можливістю розміщення на Донбасі поліції ОБСЄ і погрожує неприємностями

Як відомо, Міністерство закордонних справ Росії заявляло, що виступає проти поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Читайте також: Терорист Захарченко зовсім втратив страх і прямо погрожує розстріляти спостерігачів ОБСЄ

Ватажок незаконного угрупування «ДНР» Олександр Захарченко заявляв, що буде розстрілювати озброєних спостерігачів СММ ОБСЄ, якщо такі з’являться в окупованих районах Донбасу.

Читайте також: «Нас розводять», — Білецький пояснив небезпеку міжнародних домовленостей про вибори на Донбасі, в які входить Україна (Відео)