Росія почала з Україною нову гібридну війну – на морі (Відео)

ф1 Росія намагається захопити ресурси Азовського моря, відтіснивши Україну. Поки війна економічна, та задум РФ може змінитись будь-якої миті – провокації російські кораблі чинять практично щодня, а військовий флот Росії уже в Азовському морі за кілька десятків кілометрів від Широкіного і Маріуполя.

Наразі триває тиха фаза – російські прикордонники постійно затримують начебто для перевірки українські та іноземні судна, що прямують в українські порти Азовського моря. Як кажуть українські фахівці, такі дії РФ уже б’ють по обсягах українського експорту і по економіці України – Бердянський порт майже порожній, не завантажений і Маріупольський порт: через збудований Росією Керченський міст більшість вантажів тепер іде через Одесу.

З весни російські катери підходять майже впритул до українських берегів, прикриваючись угодами про Азовське море між РФ і Україною, що досі чинні.

Читайте також: Росія погрожує Україні новим збройним конфліктом (Відео)

З весни в Азовське море з Каспійського Росія перекинула свої військові кораблі - десантні і артилерійські. Відтак економічне протистояння в Азовському морі може будь-якої миті стати військовим, як тільки якийсь із кораблів російського флоту з якоїсь причини відкриє вогонь.

Читайте також: Морський бій України і РФ: Росія може розпалити бойові дії в новій точці України (Відео)

Українські прикордонники і військові зі складу операції Об'єднаних сил навчання в Азовському морі тепер проводять постійно. Тим більше, що фронт з російським окупантом під Широкіно на суходолі зовсім поруч. Загострення тут може початись уже після закінчення в Росії ЧС-2018.

Читайте також: Керченський міст: яку загрозу побудував Путін на окупованій частині України (Відео)

Причиною ж повномасштабної війни з Україною зі сторони Росії може стати посуха в Криму, оскільки окупований РФ півострів залишився майже без прісної води, коли Україна перекрила Північнокримський канал. Кінцевою метою Росії може бути тиск на Україну, що вона повернула воду в окупований Крим.

Подробиці - у сюжеті Факти Тижня ICTV.