Росія почала одну з найбільших операцій з повернення України під свій вплив – Мирослав Гай

Мирослав Гай. Фото - Фейсбук
Мирослав Гай. Фото – Фейсбук

Мирослав Гай — ветеран АТО, волонтер, офіцер запасу, заступник голови Ради резервістів при Генштабі ЗСУ:

Україна вступає в гарячу фазу соціально-політичної турбулентності.

Російська Федерація почала масштабну інформаційну операцію з дезорієнтації масової свідомості українського суспільства.

Для успішності впровадження в українське політичне, інформаційне поле російських проросійських агентів впливу, політиків, які виконують завдання російського керівництва під вивіскою нового українського курсу і політики “миру”, і фактично зміни євроатлантичного напрямку розвитку України в бік об’єднання з РФ або хоча б, для початку, повернення її до політики позаблокового статусу, будуть проведені заходи такого характеру, вони вже проводяться:

- Дискредитація духовних лідерів нації, церкви, проукраїнських патріархів. Окрема кампанія очорнення Філарета, духовенства. Спроба внесення розколу в церковних елітах. Поділ помісної церкви ще до її створення, пропозицією організації колегіального органу, Синоду з трьох церков, замість об'єднання в єдинопідпорядкуванні з одним Патріархом на чолі.

- Дискредитація лідерів громадянського суспільства, волонтерів, великих журналістів, незалежних лідерів думок, активістів, проукраїнських некомерційних організацій і благодійних фондів, що діють у сферах допомоги армії, демократії, координації з НАТО і ЄС.

- Дискредитація лідерів націонал-патріотичних рухів, добровольчих батальйонів, які хоч і увійшли в ЗСУ і Гвардію, але зберегли за собою власні бренди.

- Активізуються інформаційні атаки на військово-політичне керівництво країни і на офіцерів відповідальних за напрямки, військові частини, спецслужби.

Завдання супротивника посіяти повну невіру громадян у будь-які авторитети, нівелювати будь-які правильні, конструктивні, патріотичні, проєвропейські ідеї за рахунок дискредитації спікерів і лідерів думок, які їх проголошують і пропонують.

Хаос найлегше посіяти в країні, де громадяни перетворюються в масу, населення, без моральних і цивілізаційних ціннісних орієнтирів, без своїх авторитетів та ідеологів, без своїх політиків. Тоді з'являється вікно, поки соціальна система нестабільна, нав'язати свої, потрібні противнику, орієнтири, свої, потрібні ворогові, цінності, своїх авторитетів, ідеологію і політиків.

Якщо раніше ця робота РФ була системною, але точковою, то зараз я спостерігаю просто лавиноподібні пересування інформації, які спрямовані в кінцевому рахунку на одну мету - зламати захисні механізми суспільства для початку нової, можливо, однієї з найбільших в історії сучасної України операції з повернення її під російське політичне керівництво.

Джерело - Фейсбук Мирослав Гай.

Переклад українською - ІА «7 Днів-Україна»