Москві вдається схилити США і ЄС до фактичного визнання анексії Криму – нардеп

indexРезультатом переговорів США-ЄС-Україна-РФ може бути хіба що відновлення статус-кво Криму та відведення російських військ. Про це заявив керівник виборчого штабу кандидата в Президенти України Анатолія Гриценка, народний депутат Олег Канівець.

“В переговорах у форматі США-ЄС-Україна-Росія Київ повинен вимагати від Європи та Америки гарантій невтручання Російської Федерації у внутрішні питання нашої держави”, — зазначає Канівець.

“Наразі виглядає так, що Москві вдається схилити і Америку, і Європу до свого сценарію щодо України. Однак будь-які спроби без участі українських громадян вирішити внутрішньодержавні питання (такі як: позаблоковий статус, конституційна реформа, друга державна мова, адміністративно-територіальний устрій) — є грубим втручанням у внутрішні справи суверенної держави”, — наголошує Канівець.

За словами Канівця, єдиним результатом переговорів у чотирикутнику США-ЄС-Україна-Росія має бути вимога до РФ відновити статус-кво АР Крим в складі України, негайно відвести війська від українських кордонів, а також припинити організаційну та агентурну підтримку безладів, що відбуваються у Донецьку, Луганську й Харкові. “ЄС і США повинні виступити гарантами виконання усіх цих вимог”, — наголосив політик.

“Світова спільнота повинна зрозуміти, що Україна, за умови невтручання Росії у наші внутрішні справи, здатна сама подолати залишки певних кризових явищ, а також обрати собі оптимальний конституційний лад чи адміністративно-територіальний устрій”, — підкреслив Олег Канівець.

УНН