Росія передала Польщі матеріали справи на Мазура: “командував у Чечні підрозділом, в якому воював Яценюк”

Ігор Мазур. Фото — Фейсбук
Ігор Мазур. Фото — Фейсбук

Росія переслала Польщі матеріали «чеченської справи», за якою поляки 9 листопада затримали громадянина України Ігоря Мазура.

Про це сам працівник секретаріату Уповноваженого з прав людини у ВР Ігор Мазур повідомив у коментарі Радіо Свобода.

За словами ветерана АТО  Мазура, вже сьогодні з ними має ознайомитись український консул.

Читайте також: Суду над затриманим ветераном АТО у Польщі не буде: для Ігоря Мазура українські дипломати домоглися особливих умов (Відео)

«Має консул завтра зустрітися із прокурором окружним, йому дадуть, я думаю, подивитися ці документи. Я думаю, це ті покази, які вибиті з Миколи Карпюка, Станіслава Клиха, який зараз лікується у психіатричній лікарні після тих катувань; ще покази кількох росіян, які сиділи у російських тюрмах сиділи за кримінальні злочини, а потім через 20 років згадали, що ще й «у Чечні воювали». Тобто це – надумані покази, бо, за тими матеріалами, я був командиром підрозділу, де служив Арсеній Яценюк, брати Тягнибоки, служили хлопці, які на той час були взагалі дітьми – не можна воювати у три з половиною роки», – сказав активіст.

Читайте також: Ігор Мазур в Києві про повернення в Україну: «В мене в паспорті стоїть штамп, що я виїхав з Польщі 13 листопада» (Відео)

Ігор Мазур (позивний «Тополя») – один із лідерів УНА-УНСО, певний час очолював осередок «Правого сектора» Київщини, учасник «Україна без Кучми», Помаранчевої революції і подій Євромайдану. Служив на Донбасі у складі ЗСУ у 2014-2015 роках.

Його затримали 9 листопада в Польщі, куди активіст їхав на запрошення віцеспікера польського сейму Беати Мазурек.

Як повідомляється на сайті УНСО, затримання відбулося на запит Слідчого комітету Росії про подання Мазура у міжнародний розшук разом за звинуваченнями в участі у боях на площі Мінутка у Грозному під час Першої чеченської війни (за звинуваченнями в участі у Першій чеченській проти федеральних військ свого часу були затримані і засуджені у Росії Микола Карпюк та Станіслав Клих – ред).

Ігор Мазур участь у Першій чеченській як комбатант заперечує. Каже: був там, але як журналіст.

Зараз його відпустили на поруки україського консула у Любліні. 13 листопада в МВС повідомили про повернення Мазура в Україну.

МВС України заявило, що Росія неправомірно використала канали й інструменти Інтерполу для політично вмотивованих переслідувань громадян України.