Росія опублікувала кадри, як передавала Україні 3 кораблі ВМС України начебто “з унітазами” (Відео)

Фото - Фейсбук Анатолія Матіоса
Фото – Фейсбук Анатолія Матіоса

Російські окупанти після передачі Україні трьох розграбованих Росією кораблів ВМС України тепер намагаються “відбілити” себе, заявляючи, що “Нікополь”, “Яни Капу” та “Бердянськ” начебто були передані 18 листопада Україні неушкодженими.

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на заяву ФСБ Росії.

У цій заяві росіяни заявляють, що унітази та інше майно, якого не виявилосьна кораблях при поверненні в український порт Очакова, у момент передачі суден 18 листопада нібито було в наявності.

Читайте також: «Не акт доброї волі», — Міністр оборони України зробив заяву через повернення Росією трьох суден ВМС України

За абсурдною версією ФСБ РФ, кораблі, які дві доби українські буксири тягли морем, за цей час розграбували нібито самі представники української сторони.

У російській спецслужбі заявили, що українська сторона підписала Акт передачі катерів “Бердянськ” і Нікополь” та буксира “Яни Капу” і тоді, мовляв, претензій не було. Сам Акт ФСБ РФ не оприлюднило.

Читайте також: «Звернемось до російської сторони», — Зеленський оцінив стан суден, які РФ віддала Україні (Відео)

Як “доказ” ФСБ РФ опублікувала відео, на якому – цілі всередині кораблі ВМС України, а також момент підписання українською стороною Акту передачі суден. Щоправда не факт, що кадри цілих українських суден були зняті росіянами не відразу після захоплення цих кораблів у листопаді 2028 року, а зараз просто доєднані до кадрів їх передачі українській стороні.

Читайте також: Опубліковані перші кадри зсередини трьох кораблів, які РФ повернула Україні (Фото)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», екс-головний військовий прокурор України 20 листопада опублікував фото і відео, зняті при передачі РФ захоплених українських кораблів. Також Матіос оприлюднив службову записку, у якій українські військові прокурори задокументували ушкодження, з якими українська сторона 18 листопада отримувала назад від Росії “Бердянськ”, Нікополь” та “Яни Капу”.

Читайте також: Стало відомо, що саме вкрали російські окупанти з трьох захоплених українських кораблів (Документ)

До того Україна заявила, що в міжнародному суді домагатиметься від Росії компенсації за захоплення 25 листопада 2018 року трьох кораблів ВМС України нарз з екіпажами.

Читайте також: Стали відомі подальші кроки України після повернення Росією захоплених кораблів ВМС