Росія не полишає спроб заволодіти скіфським золотом – рішення суду Амстердама на користь України оскаржене

скіфське золото-тягнуть руноМузеї окупованого Криму прагнуть повернути на окупований півострів скіфське золото, право на яке суд Голландії визнав за Україною.

Музеї Криму подали апеляцію на це рішення суду Амстердама. Про це заявила так званий міністр культури анексованого півострова  Аріна Новосельська на зустрічі з так званим главою анексованого Криму Сергієм Аксьоновим, пише ТАСС.

“Подана апеляційна скарга. Дуже сподіваємося, що буде прийнято правильне політичне рішення”, – заявила прокремлівський “міністр”.

Читайте також: Суд Амстердама вирішив долю скіфського золота, яке Росія хотіла вкрасти в України

Нагадаємо, раніше суд Амстердама вирішив, що скіфське золото, яке було відправлене Україною з музеїв Криму на виставку в Європу, має в Україну й повернутись. Допоки золото скіфів виставляли в музеї Амстердама, Росія окупувала український Крим і тепер прагне заволодіти ще й культурними цінностями України.

На подання апеляції на рішення суду від 14 грудня 2016 року російська сторона мала три місяці і, як раніше й заявляла, цим правом скористалась. Розгляд апеляції може затягтись десь на рік.

Читайте також: Скіфське золото в Україну повернеться не раніше, як у 2018 році? (Відео)

Якщо апеляція не змінить первісного рішення суду, Україні європейський вояж золота скіфів стане у круглу суму: рішенням Окружного суду Амстердама від 14 грудня на користь України сказано, що за охорону та обслуговування колекції за той час, що вона перебуває в музеї Алларда Пірсона, Україні слід заплатити 111 тисяч євро.

У Мін’юсті і Мінкульті одразу ж заявили, що заплатити готові, бо золото скіфів — це безцінне надбання України і головне, аби воно в Україну повернулось.