Росія на Донбасі буде реалізовувати маневрену тактику гібридної війни – генерал

загруженное (1)Гібридна війна, яку веде щодо України Російська Федерація, вимагає переходу від реактивних стратегій до проактивний. Про це заявив адмірал запасу, екс-заступник міністра оборони Ігор Кабаненко.

“Проблема повинна бути визнана з нашого боку. Більшість наших підходів – вони реактивні. Над цим слід замислитися, вони повинні стати проактивними, працювати на випередження, з точки зору оцінки індикаторів не від ворога, а оцінки існуючих ризиків. Це сучасний, європейський підхід. Так багато країн Європи будують своє оперативне мистецтво, стратегії у військовому і не тільки плані”, – сказав Кабаненко.

За його словами, Росія і бойовики будуть продовжувати маневрену тактику, яка має не тільки оперативний, а й стратегічний ефект. “Побудова гібридної війни побудовано на промацуванні слабких місць, послідовному просуванні або одночасному за кількома напрямами, такими “хвилями”, які йдуть на спад, а потім піднімаються. Розумію цю природу, і як це працює, можна достатньо ефективно працювати на випередження”, – додав Кабаненко.

Зазначимо, що ще у вересні, у НАТО заявили, що мають намір вивчати “гібридні методи ведення війни” РФ.

 112