Росія грубо порушує Договір про дружбу з Україною

Дружби як і не було Фото: glavred.info
Дружби як і не було
Фото: glavred.info

 Україна теж може мати претензії до Росії на підставі п. 13 та п. 3 договору про дружбу і співробітництво. Про це заявив Надзвичайний та Повноважний Посол 1 класу Данило Лубківський в ефірі “5 каналу“.

За його словами, Росія перебирає контракти на постачання військової техніки, а також веде переговори з організацією Азіатсько-Тихоокеанського співробітництва щодо створення зони вільної торгівлі, що в свою чергу може завдати шкоди економічним інтересам України.

“Глазьєв посилається на статтю 13 договору про дружбу і співпрацю між Україною і Росією, ратифіковану в 1998 р. У цій статті йдеться про “потенційному економічному шкоду”. Так ось, за такою логікою, Україна також могла б мати претензії до Росії, умовно за те, що Росія бере контракти, скажімо, на військову техніку, …туркменський газ. Або Росія веде переговори організацією Азіатсько-Тихоокеанського співробітництва щодо створення зони вільної торгівлі. Ми ж можемо так сказати: Панове, це несе потенційну шкоду Україні”, – заявив Лубківський.

Читайте також.  Радник президента Росії почав відкрито шантажувати Україну (Відео)

Він також додав, що влада РФ “забувають ще одну статтю цього договору (ст. 3), де обидві держави мають суверенне право визначати долю, а крім того – вони будуть уникати економічного тиску та шантажу”.