Росія хоче захопити стратегічні об’єкти на Херсонщині, – розвідка

У генеральному штабі Російської Федерації є задум на проведення широкомасштабних дій проти України. Про це в ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту ТСН Андрію Цаплієнку заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

“Ми розуміємо, воєнна розвідка розуміє, що в будь-якому випадку в генеральному штабі РФ є задум на проведення більш масштабних, широкомасштабних дій проти нашої держави”,- сказав він.

Найбільшою загрозою для України, за словами Скібіцького, є Луганськ, Донецьк і цей напрямок загалом.

"Тому що стратегічна мета, яка була в режиму Путіна – вийти на адміністративні кордони Луганської і Донецької областей – не досягнута. Без повного контролю територій цих областей "Донецька народна республіка", "Луганська народна республіка" неповноцінні. І відповідно, вони все-таки будуть намагатися вийти на адміністративний кордон, щоб потім нав'язувати свої вимоги щодо визнання, автономії, спеціального статусу тощо. Це перший загрозливий напрямок",- вважає він.

Читайте також: МЗС відреагувало на візит Путіна до Криму

"Другий загрозливий напрямок, який ми не виключаємо, — це Крим. Чому Крим? По-перше, знову же повертаємося, що та стратегічна мета, яка була зі створення Новоросії, про вихід РФ аж до кордонів з Молдовою, не досягнута. Ми зупинили ворога, і наразі проблемним питанням для РФ є Крим, його забезпечення. А для цього треба забезпечити сухопутний коридор до Автономної Республіки Крим",- додає експерт.

Скібіцький стверджує, що сухопутний коридор до Криму може бути забезпечений у двох варіантах. По-перше, це наступальні дій вздовж побережжя і виходу до Криму. Це може бути стратегічна мета. Інша мета оперативно-тактичного рівня — це захоплення важливих об'єктів в Херсонській області із забезпечення водою, енергоресурсами, електроенергією, загалом усі стратегічні об'єкти, які забезпечують життєдіяльність Кримського півострова.