Російський суд їх уже арештував – назвали імена українців, яких ФСБ затримала як “розвідників” (Фото)

ф1Усі затримані арештовані на два місяці.

Назвати їх імена пресі, як і будь-які подробиці справи у Ленінскому райсуді Севастополя відмовились.

За даними, які з’явились у російській пресі, в окупованому Криму ФСБ затримало трьох чоловіків.

Усі затримані як “українські розвідники і диверсанти” і арештовані за “підозрою в підготовці диверсій за завданням Міноборони України”, пише РИА Новости.

Як повідомляє “УП” з посиланням на різні джерела, йдеться про Олексія Бессарабова, Дмитра Штиблікова ті Володимира Дудка.

Читайте також: ФСБ РФ знову затримала в Криму “українських розвідників”. «Це черговий фейк», — заявили в Міноборони України (Відео)

Раніше, нагадаємо, у Міністерстві оборони України спростували заяву ФСБ Росії, що затримані в окупованому Севастополі за підозрою у підготовці вибухів є розвідниками Головног оуправніння розвідки Міністерство оборони України.

Про затриманих УП наводить такі дані:

Олексій Штибліков, який назвався братом одного із затриманих, розповів, що Дмитро Штибліков до 2014 року працював аналітиком Центру сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону “Номос” в Севастополі.

Штибліков

Дмитро Штибліков
FB ДмитрА Штиблікова

За даними з відкритих джерел, це українська неурядова аналітична організація, її офіс розташований в Севастополі.

“До приєднання [анексії Криму до Росії] років п’ять чи шість він був аналітиком, займався військовою журналістикою. І, мабуть, тому потрапив в списки як підозрюваний”, – припустив співрозмовник.

“Останнім часом він був цивільним. Колись він дійсно був військовим, але це було давно “, – додав він.

Як стверджує Штибліков, його брата затримали вдень 9 листопада.

За словами співрозмовника, брат подзвонив йому з прокуратури і повідомив, що його та інших затриманих звинувачують за частиною 2 статті 281 КК РФ (диверсія).

В окупаційній прокуратурі Крима сказали, що до них не поступали на допит фігуранти справи про підготовку диверсій, і порадили звернутися в ФСБ.

В управлінні ФСБ по Криму і Севастополю відмовилися від коментарів, порадивши звернутися в прес-службу федерального відомства. Там не взяли трубку. Дождь направив запит до прес-служби ФСБ, відповідь на нього поки не надійшла.

Також була затримана дружина Дмитра Штиблікова, вона проходить у справі як свідок.

“Вона не вийшла на роботу, її почали шукати, і родичі застали момент обшуку в гаражі. Так нам стало відомо про затримання”, – розповів він. Пізніше дружину затриманого відпустили.

На 12:00, за словами Олексія Штиблікова, в Ленінському райсуді Севастополя призначено засідання з обрання запобіжного заходу затриманим.

Співробітниця суду сказала, що не змогла знайти в електронній базі даних інформації про розгляд справи щодо Штиблікова.

“Медіазоні” в суді підтвердили, що черговий суддя підтвердив розгляд клопотання про арешт затриманих напередодні в Криму громадян України.

Дмитру Штиблікову, за словами співрозмовника, призначений державний адвокат.

Очевидно, що другий фігурант Олексій Бессарабов – теж раніше працював  у центрі “Номос”, був його експертом.

 

Олексій Бессарабов
VK ОлексіЯ Бессарабова