Російський куратор українського генерала керував бойовиками на Донбасі – СБУ показала доказ

СБУ оприлюднила запис розмови, що доводить: російський куратор підозрюваног оу шпигунстві українського генерала Шайтанова безпосередньо керував проросійсьими бойовиками на окупованому Донбасі.

Як повідомляє СБУ, аудіозаписи показують, що полковник ФСБ РФ Ігор Єгоров, російський куратор генерала Валерія Шайтанова, називав себе “першим заступником командувача” військ так званої “Новоросії”.

“З літа 2014-го Єгоров під позивним “Ельбрус” безпосередньо координував діяльність незаконних збройних формувань на території Луганської області, передавав бойовикам вказівки російського командування та організовував взаємодію різних угруповань”, — йдеться в повідомленні.

Важливим аспектом діяльності Єгорова було узгодження спільних дій із так званим “міністерством оборони ДНР”, забезпечення озброєнням та боєприпасами.

Він особисто був присутнім на окупованій території, перенаправляв групи проросійських бойовиків з Криму на Донбас.

Контррозвідка СБУ зафіксувала, що Єгоров безпосередньо причетний до збиття російською стороною українських військових літаків улітку 2014 року та до ракетних обстрілів підрозділів Збройних сил України. Також полковник ФСБ РФ Єгоров займався збором розвідувальної інформації та координував диверсійні групи для протидії українським військовим.

Єгоров- “Ельбрус” фігурував у справі про збитий у 2014 році над Донбасом “Боїнг”.