Російський консул зігнорував виклик МЗС України для пояснень щодо затримки журналіста Сущенка

8472043-1478359459Сьогодні, 6 жовтня, консул Росії в Україні не прибув до Міністерства закордонних справ України після виклику.

Він мав прибути для пояснення причин недопуску українських консулів до заарештованого в РФ журналіста Романа Сущенка, повідомляє ТСН з посиланням на речника МЗС Мар’яну Бецу.

“Російський консул на виклик у МЗС не з’явився. Сподіваємося, вказівки йому не змусять себе чекати і він завтра пояснить недопуск українського консула #FreeSushchenko”, – написала вона у Твітері.

Читайте також: МЗС України викликає «на килим» консула РФ через ситуацію з журналістом Сущенком (Відео)

Нагадаємо, українське МЗС викликало консула РФ для отримання пояснень щодо недопуску консулів до затриманого в Росії журналіста Романа Сущенка.

За словами Беци, у середу, 5 жовтня, до МЗС Росії направили чергову ноту, щоби вони надали пояснення. Окремо вона зазначила, що на попередні звернення української сторони, зокрема, до уповноваженого РФ із прав людини Тетяни Москалькової, відповіді також не надходили.

Читайте також: Європарламент вимагає у Путіна звільнити українського журналіста

Нагадаємо, у понеділок, 3 жовтня, з'явилася інформація про арешт Романа Сущенка Лефортовським судом на 2 місяці.  Російські силовики стверджують, що Сущенко "цілеспрямовано збирав відомості, які становлять державну таємницю, про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії РФ, витік яких за кордон міг завдати шкоди обороноздатності держави".

Проти українця порушили кримінальну справу за статтею про шпигунство, проводять розслідування. Романа Сущенка в СІЗО "Лефортово" виявили члени Громадської спостережної комісії (ОНК) Москви. 47-річний журналіст перебував у камері карантинного відділення. Журналіст розповів членам ОНК, що на нього чинився психологічний тиск, а слідчий не дозволив подзвонити дружині й повідомити про арешт.

ФСБ надала йому державного адвоката. Колишній адвокат звільненої з російського полону нардепа Надії Савченко Марк Фейгін вирішив допомогти Сущенку й стати його захисником.